printlogo


بازدید طلاب مدرسه علمیه امام خمینی w مشهد از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی
جمعی از طلاب حوزه علمیه امام خمینی(ره) مشهد مقدس از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی بازدید کردند. 


به گزارش آستان‌نیوز، مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در این دیدار که صبح دیروز در محل نمایشگاه دائمی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، عنوان کرد: مسئله اخلاق و تربیت موضوع بسیار مهمی است، از همین رو فلسفه وجودی حوزه‌های علمیه و روحانیت مسئله اخلاق و تربیت است و این مهم همان فلسفه و رسالتی است که ائمه اطهار(ع) همواره دنبال می‌کردند. 
حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی شریعتی‌تبار افزود: علما وارثان انبیای الهی هستند و رسالت آنان نیز هدایت و تربیت مردم است، اگر انسان‌ها از نظر اخلاقی تربیت شوند و در مسیر درستی قرار بگیرند بسیاری از مشکلات جوامع بشری حل و فصل می‌شود. 
این پژوهشگر در ادامه به جریان‌های اخیر و کشتار مردم بی‌دفاع غزه توسط اسرائیل اشاره کرد و این اقدام را ناشی از بی‌اخلاقی دانست و گفت: ما امروز شاهد هستیم سقوط اخلاقی چه پیامدهای وخیمی برای بشریت به ارمغان آورده است. 
حجت‌الاسلام والمسلمین شریعتی تبار ادامه داد: اسرائیل در مقابل چشم جهانیان وحشی‌ترین جنایت‌ها را در غزه انجام می‎‌دهد، بیمارستان‌ها به بدترین شکل ممکن با بمب‌های غیرمتعارف اهدایی آمریکا بمباران می‌شود و زنان و کودکان بی‌گناه را قتل عام می‌کند. 
وی بیان کرد: هیچ وجدان جهانی تکان نمی‌خورد و سازمان‌های جهانی اقدامی نمی‌کنند و این نشان‌دهنده سقوط اخلاقی است، انسانی که فاقد تربیت انسانی و اخلاقی باشد از هر حیوان و درنده‌ای خطرناک‌تر و جنایتکارتر می‌شود و این ضعف اخلاق و سقوط تربیت انسانی است. 
مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در ادامه به حدیثی ازحضرت علی(ع) اشاره کرد و افزود: امیرالمؤمنین(ع) می‌فرمایند: تلاش ما برای قدرت‌طلبی نیست بلکه برای این است که معالم دین را در جامعه احیا کنیم و اصلاح انسان‌ها و فرهنگ‌ها صورت بگیرد.