printlogo


مدیر عالی حرم مطهر رضوی اعلام کرد
توفیق خدمت سالانه بیش از ۱۰۰ هزار خادم در حرم مطهر رضوی
مدیر عالی حرم‌ مطهر امام رضا(ع) با اشاره به توسعه بسترهای خدمت در آستان امام هشتم(ع) گفت: سالانه بیش از ۱۰۰ هزار خادم توفیق خدمت در حرم مطهر رضوی را دارند. 


به گزارش آستان‌نیوز، مصطفی فیضی در نشست هم‌اندیشی سرکشیک‌های خدمتی حرم مطهر رضوی اظهار کرد: در سال‌های نه چندان دور، عناوین خدمت در حرم مطهر رضوی به ۱۰ مورد هم نمی‌رسید اما امروز حدود ۵۸ عنوان خدمت در آستان مقدس رضوی و افزون بر 100هزار خادم توفیق تشرف دارند. 
فیضی خاطرنشان کرد: انجام خدمت توسط این جمعیت خادمان نیازمند یک برنامه‌ریزی دقیق و حساب شده است که با عنایت حضرت رضا(ع) و تلاش همکاران محقق شده و بهترین بهره‌وری از نیروی انسانی این حوزه حاصل شده است. 
وی به خدمت‌رسانی خادمان بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) در ایام خاص سال نیز اشاره و تصریح کرد: در روزهایی همچون تعطیلات نوروز، دهه کرامت و دهه آخر صفر که یک بازه زمانی هشت ماهه را شامل می‌شود، یک دوره هشت ماهه مستمر خدمت در خانواده رضوی است که در آن، خدمات ارزنده‌ای به زائران آستان نورانی حضرت رضا(ع) ارائه شد و این خدمت استمرار خواهد داشت. 
مدیر عالی حرم مطهر رضوی در ابتدای صحبت‌های خود نیز با محکوم کردن جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی اظهار کرد: امروز شاهد رقم خوردن بزرگ‌ترین جنایت‌ها در تاریخ بشریت از سوی شیطان بزرگ و همپیمانانش هستیم و متأسفانه دولت‌‌های غربی مدعی حقوق بشر و حامی تروریسم، در برابر این فجایع و جنایات سکوت کرده‌اند. 
فیضی افزود: خدا را شاکریم که عنصر مقاومت آن قدر قدرتمند و قوی شده‌ که نیازی به حمایت مستقیم و تسلیحاتی ندارد و این حرکت غرورآفرین حماس الهام گرفته از انقلاب اسلامی ماست. 
 مدیر عالی حرم مطهر رضوی ادامه داد: فتح و پیروزی وعده خداوند به مظلومان است و به لطف خدا به زودی شاهد پیروزی نیروهای مقاومت در برابر رژیم غاصب صهیونیستی خواهیم بود. 
گفتنی است در این نشست تعدادی از سرکشیک‌های خدمتی حرم مطهر رضوی نیز دیدگاه‌ها، نقطه نظرات و پیشنهادات خود را برای ارتقای کمیت و کیفیت خدمت‌رسانی به زائران امام رضا(ع) ارائه کردند.