printlogo


تدارک سومین پیش‌نشست علمی همایش بین‌المللی «امام رضاj و گفت‌وگوی ادیان»
با همکاری بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و دانشگاه ارومیه، همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان برگزار می‌شود. 


به گزارش آستان‌نیوز، امام رضا(ع) و راهبردهای الهیاتی در وحدت ادیان و مذاهب، همگرایی امت اسلامی از دیدگاه امام رضا(ع)، اصول بنیادین در امر تقریب مذاهب و وحدت شیعه و سنی، جایگاه امام رضا(ع) از دیدگاه اهل سنت و تأثیر آن در وحدت ادیان و مذاهب، اصول و قواعد همزیستی مسالمت‌آمیز از نگاه قرآن کریم و سیره اهل بیت(ع)، تکثرگرایی رفتاری به عنوان نماد وحدت اقوام و ادیان و مبنای شناختی گفت‌وگویی‌ادیان در تحکیم خانواده از موضوعات این پیش‌نشست است. 
حجج اسلام والمسلمین دکتر سیدمهدی قریشی؛ نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه، دکتر غلامرضا اسم حسینی؛ مسئول استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان آذربایجان غربی، غلامرضا کیومرزی؛ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه، ماموستا عثمان یوسفی؛ امام جمعه شهر ربط و... برخی از سخنرانان این مراسم هستند. 
گفتنی است سومین پیش‌نشست علمی همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان شنبه 6 آبان ماه از ساعت 8 تا 12 در ارومیه پردیس شهر دانشگاه سالن آرتمیا تدارک دیده شده است.