printlogo


روایتی از قهرمانان یک حادثه آتش‌سوزی در مشهد
آتش‌سوزی، نیسان آبی و فداکاری‌هایی که  هنوز جریان دارد 
ظهر پنجشنبه ۱۳ مهر ماه دودی سیاه در جاده کلات، روایت از حریقی بزرگ داشت.


خبر این حادثه خیلی زود به سایت‌ها و کانال‌های خبری رسید: «آتش‌سوزی یک کارگاه مبل در جاده کلات» آتش‌سوزی مبل‌سازی در یک روستای مشهد هفت مصدوم داشت. این خبر را عکاس روزنامه قدس با حضور در محل و ارسال تصاویر و فیلم‌های این حادثه اعلام کرد.
طبق مشاهدات عینی وحید بیات، آتش گرفتن یک کارگاه مبل‌سازی در روستای «خُلق‌آباد» از توابع شهرستان مشهد روز پنجشنبه هفت نفر را روانه بیمارستان کرد. این حادثه ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه پنجشنبه روی داد که برای امدادرسانی به مصدومان، چهار دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد.
مسئول روابط عمومی مرکز اورژانس دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم در این باره به رسانه‌ها گفت: ۶ تن از مصدومان توسط اورژانس به بیمارستان امام رضا(ع) و یک نفر نیز به بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد مشهد انتقال یافتند.

نیسان آبی جان محبوسان کارگاه مبل را نجات داد
اما این همه ماجرا نبود. صبح جمعه ۱۴ مهر ویدئویی به دست خبرنگار قدس خراسان رسید که نشان داد در آتش‌سوزی روز گذشته در جاده کلات، پیش از رسیدن آتش‌نشانی، راننده‌ای شجاع با نیسان خود دیوار کارگاه مبل را تخریب می‌کند و مردم به کمک محبوسان می‌روند و جانشان را نجات می‌دهند.
تعجب نکنید؛ اما این هم تمام ماجرا نبود؛ در ویدئو مزبور مرد جوانی دیده می‌شود که با یک کپسول آتش‌نشانی در تلاش است تا وقتی که نیروهای آتش‌نشانی به محل حادثه می‌رسند، آتش را خاموش کند. او پس از فروریختن دیوار توسط نیسان، کپسول را رها می‌کند و شجاعانه به داخل کارگاه می‌رود تا پیش از اینکه کارگران جانشان را در میان شعله‌های آتش از دست بدهند، آن‌ها را از کارگاه نجات دهد. او به قیمت به خطر انداختن جان خود این کار را انجام می‌دهد و حتی دستش نیز دچار سوختگی می‌شود.
طبق اطلاعاتی که بدست آورده‌ایم این پسر جوان، کارگر روزمزدی است که توسط یکی از کارگاه‌های مجاور محل حادثه، صبح پنجشنبه از سر گذر به آنجا آورده می‌شود؛ اما در پایان روز با دستی سوخته بدون مزد راهی خانه می‌شود! او برای صاحبکارش کاری نکرد؛ این جوان در میان شعله‌های آتش، روزمزد خدا شد.
در دنیایی که درخشش گوشی‌های هوشمند در کشاکش حوادث، آدم‌ها را تماشاچی رنج و حتی مرگ همنوعانشان کرده، آن راننده نیسان آبی، آن آدم‌ها و آن جوان کارگر ثابت کردند هنوز انسانیت و فداکاری فراموش نشده است.

خبرنگار: معصومه مؤمنیان