printlogo


امیر غفور، ستاره والیبال ایران:
عقب افتادیم اما جا نزدیم
امیر غفور ستاره نام آشنای والیبال ایران، در سال ۱۴۰۱ با تیم شهداب یزد در لیگ برتر شرکت کرد و همراه با این تیم قهرمان شد.


غفور که فصلی فوق‌العاده را پشت سر گذاشت هم به اولین قهرمانی خود در لیگ ایران دست پیدا کرد و هم در پایان به عنوان ارزشمندترین بازیکن انتخاب شد تا نشان بدهد در دهه ۳۰ زندگی خود همچنان می‌درخشد.
غفور به لیگ برتر و پایان آن با قهرمانی شهداب اشاره و بیان کرد: سال پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشتیم. از هشت ماه و نیم قبل که تمرینات شهداب شروع شد، دوره بدنسازی سنگینی را طی کردیم تا قدم‌هایمان را به خوبی برداریم. شاید لیگ را خیلی خوب شروع نکردیم اما با تمام فراز و نشیب‌ها در پلی‌آف به اوج هماهنگی و اعتماد به نفس رسیدیم و توانستیم بازی‌های خیلی خوبی را از خود به نمایش بگذاریم.
او در ادامه افزود: مسابقات سنگینی را پشت سر گذاشتیم اما جا نزدیم. عقب افتادن از رقبا و بازی‌های سخت و سنگین سبب نشد تیم تسلیم شود و در فینال هم مزد زحماتمان را گرفتیم.
غفور در مورد اینکه در فصل ۱۴۰۱ آمادگی خیلی خوبی داشت، گفت: معمولاً همه تیم‌ها یک دوره آماده سازی پیش فصل دارند. 
زمانی که در تیم ملی حضور داریم، بلافاصله پس از مسابقات تیم ملی به بازی‌های باشگاهی وارد می‌شویم. بنابراین شاید ملی‌پوشان زمان مورد نیاز برای یک دوره بدنسازی سنگین را نداشته باشند، اما امسال این زمان برای من وجود داشت و با شروع تمرینات شهداب، در تیم حاضر بودم و تمرینات پیش فصل خوبی را پشت سر گذاشتم که این تأثیر خوبی در روند کاری من و سایر بازیکنان داشت.