تشییع باشکوه، قدردانی از یک عمر تلاش‌ خالصانه شهدای خدمت بود

تولیت آستان قدس رضوی:

تشییع باشکوه، قدردانی از یک عمر تلاش‌ خالصانه شهدای خدمت بود

تولیت آستان قدس رضوی مراسم باشکوه تشییع شهدای خدمت در شهرهای مختلف را یک قدردانی اجتماعی از یک عمر تلاش و زحمات خالصانه آن‌ها دانست.


به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی روز پنجشنبه (سوم خرداد) در دیدار «سید عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق ضمن قدردانی از ابراز همدردی و همدلی عراق در حادثه تلخ اخیر، به حضور پرشور آحاد مردم در مراسم تشییع شهدای خدمت اشاره و تصریح کرد: اقیانوس بیکران حضور مردم قدرشناس ایران اسلامی در مراسم تشییع پیکر پاک شهید آیت‌الله رئیسی و همراهان ایشان در شهرهای مختلف نشانه قدرت و پشتوانه حقیقی نظام مقدس اسلامی است.
وی با بیان اینکه این تشییع باشکوه جلوه‎ای از پیوند مردم و حاکمیت است، تصریح کرد: تشییع باشکوه شهدای خدمت نشان می‎دهد مردم، پاسدار و قدرشناس کسانی که به آن‌ها خالصانه خدمت می‌کنند، هستند؛ این مراسم، قدردانی مردم از یک عمر تلاش‎ و زحمات خالصانه شهدای خدمت بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه شهید آیت‌الله رئیسی تمام عمر خود را با اخلاص صرف خدمت به مردم و نظام مقدس اسلامی کرد و در این مسیر خستگی نمی‎شناخت، اظهار کرد: رئیس‌جمهور شهید ایران حقیقتاً انسانی خوش‌نفس، متواضع، باانصاف، بااخلاق و سرشار از روحیه و انگیزه خدمت بود.

منصب‎ها هیچ تأثیری بر رفتار او نداشت
وی با بیان اینکه شهید رئیسی به غایت ولایتمدار بود و به رهبر و مقتدای خود با تمام وجود اعتقاد داشت، اظهار کرد: شهید رئیسی به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به‌ویژه حضرت امام علی بن موسی‌الرضا(ع) ارادت و تمسک داشت و در هر فرصتی به زیارت حضرت ثامن‌الحجج(ع) مشرف می‎شد.
تولیت آستان قدس رضوی تواضع، محبت و مهرورزی به مردم را از دیگر ویژگی‎های شهید رئیسی خواند و عنوان کرد: این شهید بزرگوار نسبت به آحاد جامعه به‌ویژه محرومان مهرورزی داشت؛ شهید رئیسی آن اخلاق نیکویی که در دوران طلبگی داشت را همواره حفظ کرد و منصب‎ها هیچ تأثیری بر رفتار او نداشت و همواره متواضع و فروتن بود.

تواضع و حسن خلق از ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی بود
در این دیدار آقای «سید عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق ضمن ابراز تسلیت به سبب حادثه تلخ اخیر، گفت: تواضع و حسن خلق از ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی بود که در دیدارها با ایشان کاملاً مشهود بود.
سید عمار حکیم گفت: قرار بر این بود آیت‌الله رئیسی هفته آینده به عراق سفر کنند و ما تمام تمهیدات لازم برای این سفر را دیده بودیم و منتظر ایشان بودیم، اما شهادت قسمت ایشان شد، تصور نمی‌کردیم به جای ایشان، ما برای ابراز تسلیت به ایران بیاییم.
گفتنی است تشییع پیکر مطهر خادم‌الرضا(ع) شهید رئیسی، با حضور میلیون‌ها زائر و مجاور روز پنجشنبه در مشهد برگزار شد. همه شهر گویی به استقبال عزای شهید جمهور آمده‌ بودند، بسیاری از مغازه‌ها تعطیل و لباس مشکی تن بزرگ و کوچک و پیر و جوان و مرد و زن بود. مشهد در تشییع پیکر مطهر شهید رئیسی و همراهانش صحنه‌هایی را به خود دید که تا کنون تاریخ به خود ندیده است و آمارها می‌گویند حدود 3میلیون زائر و مجاور در مراسم حضور داشتند. خون شهید رئیسی به ما یادآور شد اخلاق مهم‌ترین ارزش یک انسان است و اگر آن را به‌کار بگیریم، زندگی‌مان رنگ خدایی می‌گیرد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه