پرسپولیس ازجدایی ستاره‌هایش لطمه نمی‌بیند

علی کریمی در گفت‌و‌گو با قدس:

پرسپولیس ازجدایی ستاره‌هایش لطمه نمی‌بیند

حمیدرضا عرب

علی کریمی به قهرمانی 6 باره سرخ‌ها درلیگ بیست و یکم عمیقاً امیدوار است. او براین باور است که پرسپولیس با ظرفیت‌های مطلوبی که دارد می‌تواند دوباره به سمت قهرمانی پیش برود. کریمی جدایی برخی بازیکنان را در سال‌های اخیر در کسب نتیجه این تیم بی اثر می‌داند وبر این باور است که در فصل جاری نیز جدایی بازیکنان اثری در سرنوشت پرسپولیس نخواهد گذاشت.

به نظر می‌رسد پرسپولیس می‌تواند به بازگشت امیدوار باشد. نتیجه اخیر این تیم مقابل صنعت نفت آبادان برای هواداران سرخ بسیار امیدوار کننده بود.
همین طور است. این وضعیت نتیجه صبر و حوصله هواداران است. درهفته‌های اول تیم هنوز سروشکل نگرفته بود اما هرچه از ابتدای لیگ گذشت، اوضاع بهتر شد. من به آینده پرسپولیس خیلی امیدوارم.

برخی معتقدند جدایی برخی بازیکنان نتیجه این وضعیت است. شما هم همین عقیده را دارید؟
شاکله پرسپولیس حفظ شده، ضمن اینکه بازیکنان مستعدی هم به مجموعه اضافه شده است. اعتقاد ندارم یک باشگاه با جدایی ستاره‌هایش محکوم به فنا و نابودی باشد. بسیاری از باشگاه‌های بزرگ دنیا ستاره‌های خود را یکی پس از دیگری از دست می‌دهند، اما چون ساختارمناسب است نتیجه می‌گیرند. ضمن اینکه پرسپولیس در پنج سال اخیر این واقعیت را ثابت کرده از جدایی ستاره‌هایش لطمه نمی‌بیند. در سال‌هایی که گذشت چهره‌های مهمی از تیم رفتند اما پنج قهرمانی بدست آمد که امیدوارم این فصل به 6 قهرمانی ارتقا یابد. 

به آینده این تیم چه اندازه امیدوارید؟
بازی با صنعت نفت من را خیلی خوشبین کرد. دیدم که بازیکنان با اشتهای خوبی در میدان ظاهر شدند و آن بی تفاوتی که گاهی دیده می‌شد از بین رفته است. مشخص شد روی این تیم کار شده است. اعتقاد دارم آن‌ها بهترین‌های لیگ هستند ومی‌توانند با قهرمانی 6 باره دل هواداران را شاد کنند. این تیم به شدت ظرفیت بالایی دارد و من از بازی اخیر خیلی لذت بردم وامیدوار شدم.

بازی با نفت مسجد سلیمان را چه طور ارزیابی می‌کنید؟ آیا می‌شود به کسب امتیاز کامل دراین بازی امیدوار بود؟
با احترامی که برای حریف قائلم اما باید با امتیاز کامل از میدان بیرون بیاییم. دربازی با صنعت نفت آبادان پرسپولیس مستحق زدن گل‌های بیشتری بود اما متأسفانه شانس با ما یار نبود واشتباهاتی از سوی داور سرزد. الان هم من معتقدم پرسپولیس شانس بالایی برای پیروزی دراین بازی دارد و به امید خدا 3 امتیاز دیگر می‌گیریم وبه صدر جدول نزدیک تر می‌شویم.

به جز پرسپولیس کدام تیم‌ها را مدعی قهرمانی می‌دانید؟
این طور که پیدا است سپاهان، استقلال و گل گهر شانس خوبی دارند ومی‌توانند سد راه پرسپولیس شوند. اما به شخصه امیدوارم پرسپولیس درنهایت برای ششمین بار قهرمان لیگ شود. این آرزوی همه پرسپولیسی‌هاست.

ارسال دیدگاه