آخرین تنزل‌ الملائکه 

آیین احیای سومین شب قدر در حرم مطهر رضوی برگزار شد

آخرین تنزل‌ الملائکه 

آیین احیای شب بیست و سوم ماه رمضان مصادف با سومین شب قدر با حضور زائران و مجاوران در بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) برگزار ‌شد. 


این مراسم ساعت 19:45 دیشب با قرائت دعای توسل با نوای سیدمحمود صفاتی آغاز شد و در ادامه جواد پناهی، رضا گلشاهی و جواد سلیمانی به ترتیل‌خوانی سوره‌های مبارکه روم، دخان و عنکبوت ‌پرداختند. قرائت دعای جوشن کبیر با نوای سیدمصطفی موسوی ساعت 21 در صحن و سرای بارگاه منور رضوی طنین‌انداز شد و پس از اتمام این دعای پرفیض، حاج‌احمد واعظی از مداحان برجسته مشهدی به روضه‌خوانی و مرثیه‌سرایی پرداخت. زائران رضوی و عزاداران علوی در این شب بابرکت از سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین مسعود عالی از وعاظ برجسته کشورمان بهره‌مند شده و سپس مراسم قرآن به سر توسط خطیب حرم مطهر رضوی اجرا شد. به همت مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی، ویژه‌برنامه احیای شب بیست و سوم ماه رمضان حرم مطهر رضوی مصادف با سومین شب قدر به صورت زنده از شبکه استانی خراسان رضوی و رادیو زیارت ساعت 20:30 پخش شد. همچنین این مراسم ساعت 23 نیز از شبکه یک سیما و ساعت 22 از رادیو جوان پخش شد.
مراسم ویژه‌ای در این شب برای مخاطبان ناشنوا در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی تدارک دیده شده بود که با سخنرانی حجت‌الاسلام محمدکاظم راشد یزدی و مداحی احمد واعظی به صورت زنده ساعت 23:45 از شبکه سلامت پخش شد. همچنین در این شب مراسم عزاداری ویژه‌ای برای زائران عرب زبان در رواق دارالمرحمه حرم مطهر رضوی برگزار شد که ساعت 20:30 به وقت مشهد از شبکه‌های الکوثر، امام رضا(ع)، ثقلین، بینات، الاهواز و شبکه‌های بین‌المللی به صورت مستقیم و زنده پخش شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه