«طوفان الاحرار» در حرم مطهر رضوی

«طوفان الاحرار» در حرم مطهر رضوی

به همت مدیریت زائران غیرایرانی حرم مطهر رضوی، در آستانه فرارسیدن روز جهانی قدس همایش بین‌المللی «طوفان الاحرار» در بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) برگزار می‌شود.


به گزارش آستان‌نیوز، همایش بین‌المللی «طوفان الاحرار» پنجشنبه 16 فروردین در آستانه روز جهانی قدس و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، به همت مدیریت زائران غیرایرانی حرم مطهر رضوی در صحن قدس حرم امام رئوف(ع) برگزار می‌شود.
اهمیت قدس شریف و کشور فلسطین، تنها مربوط به دین مبین اسلام و مسلمانان نیست، بلکه از قدیم‌الایام و در اعصار و دوره‌های گوناگون مورد توجه همه ادیان ابراهیمی و پیروان این ادیان بوده است، از همین رو این همایش ساعت 16:30 پنجشنبه 16 فروردین با حضور میهمانانی از سراسر جهان اسلام به زبان عربی آغاز خواهد شد.  این همایش بین‌المللی رسماً به زبان عربی برگزار می‌شود اما به صورت همزمان سخنان سخنرانان به پنج زبان زنده دنیا برای حاضران در همایش ترجمه خواهد شد. همچنین با توجه به اهمیت بازتاب جهانی این‌گونه همایش‌ها و به‌منظور آگاه‌سازی مردم جهان از ماهیت رژیم صهیونیستی و نسل‌کشی و جنایات فاجعه‌بار بشری این رژیم در مقابل مردم فلسطین و به‌ویژه غزه، محتوای آن در فضای رسانه‌ای منعکس می‌شود.
روز جهانی قدس آخرین جمعه ماه رمضان است که حضرت امام خمینی(ره) در سال ۱۳۵۸ (رمضان ۱۳۹۹) آن را روزی رسمی برای حمایت از مردم فلسطین اعلام کرد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه