صدور 76 مجوز برداشت آب برای فعالیت‌های تولیدی در خراسان شمالی

صدور 76 مجوز برداشت آب برای فعالیت‌های تولیدی در خراسان شمالی

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی گفت: 76 مجوز برداشت از منابع آب برای فعالیت‌های تولیدی در سال 1402 در راستای تحقق شعار سال و رشد تولید در استان صادر شده است.


سید عقیل مرتضوی اظهار کرد: با صدور این مجوزها، اجازه برداشت سالانه بیش از 500 هزار مترمکعب آب برای فعالیت‌های تولیدی در استان داده شده است.
وی توضیح داد: مجوز برداشت 54 درصد منابع تخصیصی در سال گذشته با حجم بیش از 272 هزار مترمکعب در سال برای تأمین آب مورد نیاز کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی، 15 درصد منابع برای مراکز پرورش دام و طیور، حدود 4 درصد برای گلخانه و کشت گیاهان دارویی و 27 درصد منابع نیز برای خدمات و سایر مصارف اختصاص یافته است.
مرتضوی با اشاره به محدودیت منابع آب خراسان شمالی با توجه به تداوم خشکسالی و کم‌بارشی در این استان، بر ضرورت استفاده بهینه از منابع آب موجود تأکید کرد و گفت: مخازن آب زیرزمینی این استان سالانه بین 65 تا 95 میلیون مترمکعب کسری دارند و به عبارتی این میزان بیش از مقدار تغذیه آبخوان‌ها (بارندگی‌های مؤثر) از این منابع در سال برداشت می‌شود.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی تصریح کرد: حجم تجمیعی کسری مخازن آب زیرزمینی استان در چند دهه اخیر به بیش از 2 میلیارد مترمکعب رسیده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه