همه دستگاه‌ها در تحقق شعار سال مسئول‌ هستند

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس:

همه دستگاه‌ها در تحقق شعار سال مسئول‌ هستند

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کشور هشت قانون مرتبط با حوزه رشد تولید دارد و اجرای اصولی آن‌ها می‌تواند منجر به تحقق شعار سال شود.


مهدی طغیانی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس درباره چگونگی تحقق شعار سال تصریح کرد: قوانین متعددی برای حمایت از تولید داریم که ممکن است در بخش اجرا ایرادهایی داشته باشد و مجلس باید در این زمینه همراه باشد.
وی افزود: در واقع تحقق شعار سال مربوط به یک قوه نیست و همه دستگاه‌ها باید قوانین خود را در این راستا مصوب کنند. برخی از قوانین به طور کامل اجرا نشدند و پیاده‌سازی کامل آن‌ها می‌تواند نتیجه مثبتی برای اقتصاد ایران داشته باشد.
طغیانی با بیان اینکه برخی واحدهای تولیدی با مشکل تأمین مالی روبه‌رو هستند، گفت: اقتصاد ایران به طور معمول از طریق نظام بانکی تأمین مالی می‌شود، اما استفاده از ظرفیت‌های دیگر مانند بورس هم می‌تواند مسیری برای تأمین مالی قرار گیرد. سقف ترازنامه‌های بانکی در شرایطی که بنگاه‌های تولیدی نیازمند نقدینگی هستند به نظر می‌رسد باید با احتیاط بیشتری انجام شود.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی باید بازنگری شود، توضیح داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها فرمودند توقع داشتند با اجرای اصولی اصل ۴۴، یک انقلاب اقتصادی در ایران اتفاق بیفتد، اما اجرای نادرست آن نتوانست این اصل مهم را به هدف خود که مردمی‌سازی اقتصاد بود، برساند.
به گفته وی، به نظر می‌رسد واگذاری‌ها باید با حساسیت بیشتری انجام شود و ساختار شرکت‌های واگذارشده مورد بازنگری قرار گیرد. در این زمینه مجلس و قوه قضائیه نیز باید همراه دولت باشند تا اجرا به بهترین نحو انجام شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه