تشرف حدود 10 میلیون نفر به مشهد در ایام نوروز

تشرف حدود 10 میلیون نفر به مشهد در ایام نوروز

سفر زائران در تعطیلات نوروز به مشهد میلیونی شد. طبق اعلام حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از 15 اسفند 1402 تا 13فروردین 1403 تعداد 9میلیون و 747هزار و 257 نفر به خراسان رضوی و شهر مشهد سفر کردند.


فرماندار مشهد نیز گفت: با توجه به تجربه سال گذشته در شروع سال جدید، چهار قرارگاه برای نظارت بر عملکرد اصناف تشکیل شد که در هفت خیابان منتهی به حرم مطهر امام رضا(ع) فعال شدند.
محسن داوری افزود: 450 نفر از بازرسان حوزه‌های خدماتی و صنفی برای نظارت و برخورد با تخلفات احتمالی صنف‌ها در محدوده حرم مطهر رضوی به صورت شبانه‌روزی کار نظارت را برعهده داشتند و در محل با تخلفات صورت گرفته برخورد می‌شد .
وی اظهار کرد: پیش از شروع تعطیلات سال جدید اقدام‌های پیشگیرانه از جمله درج قیمت و رعایت فروش با نرخ مصوب برخی از اقلام اساسی آغاز شد که این نیز در میزان تخلفات صورت گرفته تأثیرگذار بود و کاهش چند درصدی را در این مقوله شاهد بودیم. ضمن اینکه با 750 واحد صنفی قرارداد بسته شد تا کالاهای اساسی مورد نیاز زائران و مسافران را با قیمت مصوب در اختیار آن‌ها قرار دهند.
فرماندار مشهد گفت: در بخش نظارت بر حمل و نقل درون‌شهری با تعدادی از تاکسیران‌های متخلف برخورد و بعضی از تاکسی‌ها به دلیل تخلف به پارکینگ منتقل شد ولی میزان اشغال واحدهای اقامتی در روزهای ابتدایی سال نو و در پیک نخست نسبت به روزهای بعدی بیشتر بوده است.

خبرنگار: هاشم رسائی‌فر

برچسب ها :
ارسال دیدگاه