دریافت 70 میلیارد ریال تسهیلات عشایر خراسان شمالی

دریافت 70 میلیارد ریال تسهیلات عشایر خراسان شمالی

مدیر کل امور عشایر خراسان شمالی گفت: ۵۸۳ میلیارد ریال تسهیلات عشایر استان، سال گذشته به بانک‌های عامل معرفی و تاکنون ۷۰ میلیارد ریال از آن به این تولیدکنندگان پرداخت شده است.


رضا روشن‌ضمیر در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: تاکنون ۵۹۵طرح به بانک‌ها معرفی شده که این منابع با عاملیت بانک‌های کشاورزی، صادرات و رفاه کارگران پرداخت می‌شود.
وی افزود: طرح‌های عشایری در زمینه‌های مختلف از جمله کشت گیاهان دارویی، حمایت از دام داشتی، توسعه دستبافته‌های داری و تولید صنایع دستی است.
روشن‌ضمیر، خواستار سرعت‌بخشی در پرداخت تسهیلات کشت گیاهان دارویی در مناطق عشایری استان شد و گفت: اگر این تسهیلات تا پایان فروردین ماه در اختیار عشایر قرار نگیرد، اجرای طرح‌ها امکان‌پذیر نبوده و یک سال عقب می‌افتد.
مدیر کل امور عشایر خراسان شمالی افزود: پیگیری‌های لازم برای اختصاص قسط نخست تسهیلات عشایر متقاضی توسعه کشت گیاهان دارویی در مناطق عشایری انجام شده و امید می‌رود این منابع در زمان مناسب پرداخت شود.
وی خاطرنشان کرد: برای توسعه کشت گیاهان دارویی در مناطق عشایری استان طرح‌های مختلفی به ارزش ۱۷۰ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شده است.
روشن‌ضمیر تصریح کرد: این طرح‌ها شامل توسعه کشت گل محمدی، زعفران، خاکشیر، قسنی و زیره است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه