تأکید مدیر کانون‌های خدمت رضوی پایتخت بر گسترش چهارشنبه‌های امام رضایی

همزمان با روزهای آغازین ماه مبارک رمضان صورت گرفت

تأکید مدیر کانون‌های خدمت رضوی پایتخت بر گسترش چهارشنبه‌های امام رضایی

در نشست کانون‌های خدمت رضوی تهران در حرم عبدالعظیم حسنی(ع) بر گسترش چهارشنبه‌های امام رضایی تأکید شد.


به گزارش ایرنا، نشست معاونان و مسئولان کانون‌های خدمت رضوی مناطق و شهرستان‌های استان تهران همزمان با دومین روز از ماه مبارک رمضان در حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) برگزار شد.
صفرعلی براتلو، مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان تهران در این مراسم ابتدا حلول ماه مبارک رمضان را تبریک گفت و سپس بیان کرد: باید خداوند بزرگ را شاکر باشیم که خادمیار امام رضا(ع) هستیم. ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است تا به مرور برنامه‌ها و اهداف بپردازیم و با توان بیشتری به مردم خدمات ارائه دهیم.
وی خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۲ اقدامات خوب و مؤثری در مناطق و شهرستان‌های استان تهران به‌خصوص در دهه کرامت انجام شد که باید در سال جدید با کیفیت بهتری ادامه یابد. در این راستا می‌توان از مشارکت حرم مطهر عبدالعظیم الحسنی(ع) بهره بیشتری برد و برنامه‌های متعددی برگزار کرد.
براتلو اظهار کرد: دهه کرامت که امسال از ۲۱اردیبهشت ۱۴۰۳ همزمان با سالروز میلاد حضرت معصومه(س) آغاز می‌شود و تا ۳۱ اردیبهشت سالروز میلاد امام رضا(ع) ادامه خواهد داشت، اوج فعالیت‌های خادمیاران خواهد بود. اقدامات و هماهنگی‌های لازم باید طبق برنامه زمان‌بندی شده انجام شود.

برای جهاد تبیین باید از سیره ائمه(ع) بهره گرفت
مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان تهران در ادامه سخنانش به موضوع «جهاد تبیین» که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است، اشاره و بیان کرد: آنچه موجب پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع از آن شد، «جهاد» بود. امروز نیز همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، دفاع از انقلاب نیازمند جهاد تبیین است.
وی افزود: برای جهاد تبیین باید از آموزه‌های دینی و اسلامی و سیره ائمه معصومین(ع) بهره گرفت. امام رضا(ع) در طول حیات خودشان جلوه‌های نمایانی از جهاد تبیین را به نمایش گذاشتند که با الگوگیری از آن‌ها می‌توان به جهاد تبیین در عرصه انقلاب اسلامی پرداخت.
براتلو در ادامه بر این نکته تأکید کرد که در اجرای برنامه‌ها و ارائه خدمات باید به موضوع جهاد تبیین توجه و از این فرصت برای انتقال مفاهیم و معارف انقلاب اسلامی و پیشرفت‌هایی که در حوزه‌های مختلف بدست آمده، استفاده کرد.
وی در خصوص نقش خادمیاران در جهاد تبیین و فضای مجازی نیز عنوان کرد: فضای مجازی از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است و همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند اهمیت فضای مجازی مانند اهمیت انقلاب اسلامی است. از این رو لازم است خادمیاران عزیز در عرصه فضای مجازی نیز فعالیت داشته باشند و برخی خدمات از طریق فضای مجازی به مردم ارائه شود.

ضرورت گسترش چهارشنبه‌های امام رضایی
مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان تهران در بخش پایانی صحبت‌هایش به برنامه «چهارشنبه‌های امام رضایی» که خادمیاران، مجریان اصلی آن هستند اشاره و تأکید کرد: لازم است این برنامه گسترش یابد و فعالیت‌های فاخر و ماندگاری انجام شود.
وی همچنین با قدردانی از مجموعه اقداماتی که از سوی خادمیاران برای برگزاری راهپیمایی بزرگ اربعین سال ۱۴۰۲ انجام شده، بیان کرد: امید است در اربعین ۱۴۰۳ نیز شاهد حضور و مشارکت مؤثر و پرشور تمامی خادمیاران باشیم.
براتلو به موضوع اشتغال و کارآفرینی برای افراد کمتر برخوردار نیز اشاره کرد و گفت: ظرفیت‌های بسیار خوبی در مناطق تهران و به‌خصوص شهرستان‌ها وجود دارد که می‌توان در این راستا به کار گرفت.
وی سخنانش را با اشاره به خاطره‌ای از دیدار سردار شهید سلیمانی با رهبر معظم انقلاب در جریان جنگ ۳۳ روزه خاتمه داد: در آن جنگ اگرچه رزمندگان مقاومت با سختی‌های بسیاری مواجه بودند، اما سرانجام همان‌طور که رهبری وعده فرمودند با استقامت به پیروزی دست یافتند. این خاطره،الگویی برای همه ماست؛ بدین معنا که با برنامه‌ریزی و استقامت می‌توان به موفقیت‌های بزرگ دست یافت.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه