توزیع افطاری‌های ساده در مشهد با آغاز نوروز

فرماندار از افزایش تعداد افطاری  تا 15 رمضان خبر داد

توزیع افطاری‌های ساده در مشهد با آغاز نوروز

افطاری دادن به روزه‌داران از جمله حسنات مورد پسند خداوند بوده که در دین اسلام به آن تأکید و توجه خاصی شده است.


متأسفانه در مواردی این اقدام شایسته به موضوعی برای فخرفروشی در میان برخی خانواده‌ها تبدیل شده و بریز و بپاش‌ها و اسراف فراوان را در پی دارد در حالی که می‌توان با کمترین هزینه با ترویج افطاری‌های ساده میان مردم روزه‌دار هم از بریز و بپاش‌های بی‌صرفه جلوگیری کرد و هم تعداد بیشتری از روزه‌داران و مهم‌تراز آن، نیازمندان را بر سفره افطاری‌های ساده میهمان کرد. این اقدام البته در شهرهای بزرگ‌تر که بعد مسافت شاید اجازه ندهد مردم روزه‌دار به موقع و هنگام اذان در خانه یا محل کار خود روزه‌شان را افطار کنند، ضروری‌تر به نظر می‌رسد. سال‌های گذشته در مشهد هنگام افطار شاهد توزیع افطاری‌های ساده زمان اذان مغرب میان روزه‌داران بودیم؛ اما امسال گویا این سفره گستردگی بیشتری به خود گرفته است.
فرماندار مشهد با اشاره به شروع توزیع افطاری‌های ساده از چهارشنبه یک فروردین در زمان فرا رسیدن افطار در نقاط مختلف شهر، در این باره گفت: با برنامه‌ریزی که امسال انجام شده برای رفاه حال روزه‌داران به ویژه آن‌هایی که هنگام افطار در سطح شهر حضور دارند، بسته‌های افطاری ساده در ایستگاه‌های پایانه‌های اتوبوسرانی مشهد میان مردم روزه‌دار توسط رانندگان شرکت اتوبوسرانی تقسیم می‌شود.
محسن داوری ادامه داد: توزیع بسته‌های افطاری البته به پایانه‌های اتوبوسرانی محدود نمی‌شود و این اقدام در ایستگاه‌های مترو نیز صورت می‌پذیرد و همین بسته‌های افطاری ساده همزمان با اذان مغرب میان روزه‌داران تقسیم می‌شود. 
وی با بیان اینکه توزیع بسته‌های افطاری ساده را در بیشتر مساجد مشهد نیز داریم، بیان کرد: تلاش می‌کنیم توزیع این بسته‌های افطاری ساده را تا 15رمضان افزایش دهیم تا تعداد بیشتری از روزه‌داران از این شرایط استفاده کرده و با این کار، سنت دادن افطاری‌های ساده میان مردم رواج بیشتری پیدا کند.  

​​​​​​​خبرنگار: هاشم رسائی‌فر

برچسب ها :
ارسال دیدگاه