دستور وزیر راه و شهرسازی برای عبور مسیر پروازی هواپیماها از آسمان مشهد

در افتتاح پروژه‌های عمرانی فرودگاه مشهد و در پاسخ به قدس عنوان شد

دستور وزیر راه و شهرسازی برای عبور مسیر پروازی هواپیماها از آسمان مشهد

آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد دیروز با حضور وزیر راه و شهرسازی در مشهد برگزار شد.


در این مراسم از دو طرح توسعه پایانه پروازهای داخلی و پارکینگ هواپیماها به طور همزمان بهره‌برداری و عملیات اجرایی دو پروژه سامانه کمکی ای‌ال‌اس و سه پل ارتباطی انتقال مسافران آغاز شد.
وزیر راه و شهرسازی در این مراسم گفت: از یکی دو روز آینده عملیات راهبردی برای خدمات‌رسانی به 17 میلیون مسافری که در نوروز از امکانات حمل و نقل عمومی، ریلی و هوایی برای مسافرت در ایام نوروز استفاده خواهند کرد، آغاز می‌شود. امروز نیز یکی از کارها و اقدام‌های خوب در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد انجام شد که ظرفیت اسمی جابه‌جایی مسافر در سال را از 7میلیون نفر به 10میلیون نفر افزایش خواهد داد.
مهرداد بذرپاش ادامه داد: با عبور از موضوع استفاده از اتوبوس‌ها در فرودگاه‌ها برای جابه‌جایی مسافران، در پی آن هستیم تا بحث پل‌های ارتباطی پیاده و سوار شدن مسافران را که سه نمونه از آن را در فرودگاه مشهد به زودی شاهد خواهیم بود، در سال 1403 در تمام فرودگاه‌هایی که اجازه این کار را می‌دهند اجرا کنیم.
وی همچنین در حاشیه این مراسم و در پاسخ به پرسش خبرنگار قدس مبنی بر اینکه آیا وزارت راه و شهرسازی برای عوض کردن خط پروازی هواپیماهایی که به فرودگاه مشهد پرواز دارند و محل عبور آن‌ها از روی آسمان شهر مشهد است، برنامه‌ای دارد، گفت: برای این مهم که یکی از موارد ایمنی مورد توجه است، دستورهای لازم را خواهم داد تا شرایطی به وجود بیاید که در بهترین وضعیت پروازها از فرودگاه مشهد انجام شود.
​​​​​​​خبرنگار: هاشم رسائی‌فر

برچسب ها :
ارسال دیدگاه