قطع دستگاه پوز ۲هزار فروشگاه به دلیل تخلف در طرح کالابرگ الکترونیک

قطع دستگاه پوز ۲هزار فروشگاه به دلیل تخلف در طرح کالابرگ الکترونیک

صبح روز پنجشنبه 24 اسفند، نشست خبری مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با موضوع مرحله دوم طرح کالابرگ الکترونیک برگزار شد.


مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی بیان کرد: اکنون ۲۷هزار و ۶۱۸ فروشگاه در طرح کالابرگ استان فعال هستند که بیش از ۱۸هزار و ۳۷۶ فروشگاه خرد فعال شده و ۱۸ هزار و ۵۱۳ دستگاه پوز فعال دارند. همچنین ۵۰۶ فروشگاه زنجیره‌ای با ۹۹۰ دستگاه پوز نیز فعال است.
محمدامین بابایی با اشاره به اینکه ۲۰ هزار و ۲۳۵ فروشگاه وجود دارد که در این چند روز هنوز خریدی از آن‌ها انجام نشده، گفت: آمار فروشگاه‌های فعال مشهد 7هزار و 289 مورد با 7هزار و 699 دستگاه پوز فعال است. از ابتدای اجرای طرح کالابرگ الکترونیک تاکنون بیش از 12/8 همت خرید در سامانه ثبت شده است. در 25 بهمن‌ماه رکورد خرید روزانه ما 10 هزار و 88 میلیون تومان شد. از 18 اسفندماه تاکنون 1/2 همت خرید اتفاق افتاده است.
وی گفت: خرید از هر برندی آزاد است و فروشگاه نمی‌تواند برای خرید از یک برند خاص اجباری داشته باشد. همچنین سرپرست خانوار می‌تواند با هر کارت بانکی خرید کند. شرایط برای خرید تسهیل شده اما در برخی فروشگاه‌ها مشکل کم‌فروشی و برندفروشی را داشتیم. در خراسان رضوی در یک ماه گذشته، دستگاه پوز حدود 2هزار فروشگاه متخلف قطع شده اما قرار بر این است با تعهد فعال شود.
بابایی بیان کرد: در این طرح خرید در ۱۶ تا ۱۷ هزار فروشگاه انجام می‌شود و مرحله دوم این طرح تا ۱۷ فروردین ادامه دارد.

خبرنگار: محدثه مودی

برچسب ها :
ارسال دیدگاه