جریمه میلیاردی دو شرکت بزرگ خودروسازی در خراسان رضوی

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی خبر داد

جریمه میلیاردی دو شرکت بزرگ خودروسازی در خراسان رضوی

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی از شکایت مردم از دو شرکت بزرگ خودرویی و جریمه میلیاردی آن‌ها خبر داد.


سید مرتضی مدنی روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران عنوان کرد: مرحله اول گشت‌های تعزیرات به مناسبت ماه رمضان و نوروز در دو مرحله از ۱۲ اسفند تا آخر سال و از اول تا ۲۱ فروردین ادامه خواهد داشت و به شکایات مردم در محل رسیدگی خواهد کرد. میانگین زمان رسیدگی به پرونده‌ها، زیر یک ماه است و در پرونده‌های قاچاق این زمان زیر ۴۰ روز است. 
وی افزود: از ابتدای سال جاری تا آخر بهمن، افزون  بر ۵۵ هزار پرونده در این نهاد نظارتی تشکیل شده که بیش از ۵۴ هزار مورد رسیدگی و متخلفان در مجموع افزون بر ۱۸ هزار میلیارد ریال جریمه شده‌اند. از این تعداد بیش از ۳۹ هزار پرونده کالا و خدمات، بیش از ۶هزار بهداشت و درمان و بیش از ۹ هزار قاچاق کالا و ارز بوده است. میانگین رسیدگی هر شعبه ۱۹۰ پرونده است که این تعداد در استان ما بیش از ۳۰۰ مورد است.
مدنی افزود: دو شرکت خودروسازی شکاتی داشتند؛ یکی از شرکت‌ها ۱۶ شاکی خصوصی در حوزه گران‌فروشی دارد که بیش از ۳۱۴ میلیارد ریال در حق دولت و بیش از ۳۱ میلیارد ریال در حق شرکت محکوم شده است. یکی دیگر از شرکت‌های خودرویی به دلیل پنج شاکی خصوصی، بیش از یک میلیارد تومان در حق شکات و بیش از ۱۰۴ میلیارد ریال در حق دولت محکوم شده است. 
مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی یادآور شد: از ابتدای سال تعداد گشت‌های تعزیرات ۱۵ هزار و ۱۷۸ مورد بوده که از این تعداد بیش از ۵ هزار پرونده تشکیل شده و محکومیت این پرونده‌ها بیش از هزار میلیارد ریال بوده است. در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 3 هزار و ۴۵۰ گشت داشتیم، امسال پنج برابر افزایش 
داشته است. 
وی گفت: از اول سال بیش از ۴۰۰ مورد پلمب و ۳۶۰ مورد نصب پرده تخلف داشته‌ایم، همچنین از ابتدای طرح نوروزی که از ۱۲ اسفند اجرایی شده تا امروز، ۹۶۶ مورد گشت داشته‌ایم که ۵۱۴ پرونده تشکیل شده و در این مدت ۱۳ مورد پلمب و ۱۶ مورد نصب بنر داشته‌ایم.
مدنی در پاسخ به پرسش خبرنگار قدس خراسان مبنی بر پرونده تخلفات یکی از بیمارستان‌های مشهد مانند نداشتن دستگاه پوز، دریافت پول نقد و درخواست انتقال وجه به کارت‌های شخصی، از ورود به این پرونده در روزهای اخیر خبر داد و پلمب بخش کارگزینی این بیمارستان را برای جلوگیری از جابه‌جایی برخی اسناد تأیید کرد.

خبرنگار: معصومه مؤمنیان

برچسب ها :
ارسال دیدگاه