برنامه‌های کتاب‌محور نوروز رمضانی به‌نشر

برنامه‌های کتاب‌محور نوروز رمضانی به‌نشر

سرپرست انتشارات آستان قدس رضوی از اجرای ویژه‌‌ برنامه‌های فرهنگی مذهبی کتاب‌محور ویژه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان ذیل شعار «آرام جان‌ها، بهار حرم، بهار زندگی» خبر داد. 


مسعود فرزانه در گفت‌وگو با آستان‌نیوز، شعار محوری برنامه‌های ماه مبارک رمضان و نوروزی را «آرام جان‌ها، بهار حرم، بهار زندگی» عنوان کرد و افزود: با توجه به کار ویژه انتشارات به‌نشر در خصوص تولید و انتشار کتاب در حوزه ادبیات دینی و نظر به سبد فاخر و ارزشمند رمان‌ها و داستان‌های دینی، برنامه‌های نوروزی این انتشارات با هدف معرفی و برجسته‌سازی این آثار با عنوان کلی بهارخوان 3 و شعار «رمضان به یاد ماندنی با 50 کتاب دینی و خواندنی» برنامه‌ریزی شده است. 
وی ادامه داد: انتشارات به‌نشر در نمایشگاه قرآن کریم حضور می‌یابد و با عرضه بیش از ۵۰۰ اثر به معرفی و فروش تازه‌های نشر در حوزه کودک، نوجوان و بزرگسال و آثار دینی و قرآن و کتب ادعیه می‌پردازد.
فرزانه با اشاره به مسابقه نوروزی انتشارات به‌نشر با محوریت کتاب «قصه‌های مامان جونی و زیارت» نوشته مجید ملامحمدی اظهار کرد: این مسابقه با همکاری مرکز رسانه‌ای شیرازه از ابتدای اسفند آغاز به کار کرده و تا اواسط بهار ادامه دارد. 
وی به حضور انتشارات به‌نشر در نمایشگاه «پیاده‌راه آیت‌الله طبسی» اشاره کرد و افزود: در این نمایشگاه برنامه‌های مختلفی تدارک دیده شده که یکی از آن‌ها برنامه رمان‌خوانی است. در این برنامه هنرمندان و بازیگران در شب‌های ماه مبارک رمضان بخش‌هایی از رمان‌های دینی منتخب را به صورت دورخوانی و به شیوه نمایش‌نامه رادیویی برای زائران حرم مطهر رضوی خوانش و اجرا می‌کنند. 
سرپرست انتشارات به‌نشر تصریح کرد: همچنین پیش‌بینی شده در پیاده‌راه آیت‌الله طبسی، نمایش کودکانه حنانه براساس کتاب «قصه‌های حنانه» با هدف فرهنگ‌سازی درباره حجاب و پوشش اجرا ‌شود. در کنار اجرای این ‌نمایش، کتاب‌های انتشارات به‌نشر در بخش‌های قرآن و ادعیه، رمان و داستان‌های دینی به زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی معرفی می‌شوند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه