ضرورت آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای میزبانی از زائران نوروزی

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی مطرح کرد

ضرورت آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای میزبانی از زائران نوروزی

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی بر ضرورت آمادگی کامل تمامی دستگاه‌های اجرایی استان برای میزبانی از زائران نوروزی تأکید کرد.


به گزارش آستان‌نیوز، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ظهر سه‌شنبه ۲۲ اسفند ماه در جلسه هماهنگی برنامه‌های نوروزی با دستگاه‎‌های اجرایی خراسان رضوی که به میزبانی آستان قدس رضوی برگزار شد، ضمن تبریک و تهنیت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، هدف از برگزاری این گونه نشست‌ها را افزایش سطح همکاری‌ها بین دستگاه‌های مجری در راستای خدمت‌رسانی شایسته به زائران در ماه مبارک رمضان و عید نوروز دانست.

همه پای کار خدمت به زائران
مصطفی فیضی افزود: ما مسئولان افتخار می‌کنیم در شهر مشهد به عنوان خادم حضرت رضا(ع) تمام قد در خدمت زائرانی هستیم که از راه‌های دور و نزدیک به عشق زیارت به شهر مشهد مشرف می‌شوند و همه مدیران ارشد، از شخص ریاست جمهوری تا وزیران و معاونان رئیس جمهور و همچنین دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های انقلابی در خصوص مسئله زیارت حساس بوده و در اولویت کاری آن‌هاست.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: مسئولان باید بیش از پیش به حل مسائل و مشکلات درباره زیارت بپردازند؛ چراکه افتخار خدمت‌رسانی به زائران امام رئوف(ع) نصیب و روزیشان شده است و چه افتخاری از این بالاتر. 
فیضی ادامه داد: از همه دستگا‌ه‌های اجرایی اعم از مدیران ارشد و رؤسای قوا که در حوزه فراهم آوردن شرایط زیارت آسان تلاش می‌کنند قدردانی و تشکر می‌کنم؛ چراکه خوشبختانه روز به روز شاهد توجه بیشتر و سرعت‌بخشی به اجرای پروژه‌هایی که به آرامش‌، استقرار، امنیت و بهره‌گیری از زیارتی دلنشین می‌انجامد، هستیم.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ضمن قدردانی از مدیران اجرایی استان و مشهد که همواره پای کار زائران بوده و هستند، تأکید کرد: در دهه کرامت امسال با همدلی و همراهی تمامی ارگان‌ها اتفاق‌های خوبی در حوزه زیارت و خدمت به زائر رقم خورد که ‌امیدواریم در ایام پیش رو نیز شاهد ارائه خدمات چشمگیر به زائران باشیم.

حفظ مداوم کرامت زائران از بدو ورود تا لحظه خروج
فیضی در ادامه ضمن تأکید بر اینکه توجه و عنایت با احترام و تکریم زائران همواره مورد تأکید تولیت آستان قدس رضوی است، افزود: باید به کرامت زائران از بدو ورود به شهر مشهد تا بازگشت به شهر و دیار خود توجه ویژه شود؛ چراکه این بزرگواران میهمان امام رئوف(ع) هستند. 
وی همچنین به سایر معضلات در حوزه زیارت و زائر اشاره و خاطرنشان کرد: بسته شدن راه‌ها، سرگردانی زائران در حوزه پارکینگ، عدم اطلاع‌رسانی خدمات و... برخی از معضلاتی است که زائران درگیر آن هستند که ‌امیدوارم موضوع مسدود شدن راه‌ها برای افراد مسن و دارای شرایط خاص حل و با مساعدت صدا و سیما و رسانه‌ها، اطلاع‌رسانی به صورت دقیق و مستمر انجام شود.

ضرورت آمادگی برای میزبانی از ۵ میلیون زائر در لحظه تحویل سال
به گفته قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، حرم مطهر رضوی در لحظه تحویل سال، میزبان بیش از ۵ میلیون زائر است بنابراین همه باید آمادگی لازم را برای مواجهه با حوادث و موضوعات غیرمترقبه داشته باشیم و با تجربیاتی که از سال‌های گذشته در ایام نوروز کسب کردیم، بتوانیم خدمات ویژه‌ای به زائران ارائه دهیم.
فیضی به میزبانی هر چه شایسته‌تر از زائران غیرایرانی این بارگاه منور تأکید کرد و افزود: زائران خارجی میهمانان ویژه ما به شمار ‌می‌روند و قابل تکریم هستند، از همین رو امسال نیز همانند سال‌های گذشته مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی برنامه‌های ویژه‌ای برای آن‌ها تدارک دیده است.

ویژه‌برنامه‌های آستان قدس رضوی در ایام نوروز و ماه رمضان
وی گفت: با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان با ایام تعطیلات نوروز، برنامه‌های آستان قدس رضوی بر مبنای توجه به ساحت قرآن در طول شبانه‌روز، توجه به اذان و حجاب با رعایت همه چارچوب‌ها و... تدارک و پیش‌بینی شده است که در همین راستا برخی از مجتمع‌ها در اطراف حرم مطهر رضوی در بخش اذان و نماز فعال خواهند شد و برای نخستین بار نماز در حریم حرم با حضور مؤذن‌ها و مکبر‌ها در خیابان‌ها برگزار می‌شود. 
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: توجه به سفره‌های افطار ماه رمضان به عنوان یک سنت خوب در کشور رواج پیدا کرده است و وظیفه داریم در ماه رمضان سفره‌های خود را گسترده‌تر کنیم و علاوه بر این، پیش‌بینی شده چایخانه‌های حرم منور رضوی پس از افطار تا یک ساعت پیش از سحر فعال بوده و پذیرای زائران باشند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه