درهای «باغ قصه‌ها» به روی کودکان باز می‌شود

به همت کتابخانه و موزه ملی ملک

درهای «باغ قصه‌ها» به روی کودکان باز می‌شود

کتابخانه و موزه ملی ملک، بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در تهران، ویژه‌برنامه‌ «باغ قصه‌ها: افسانه‌های نوروزی» را در نوروز 1403 برای کودکان برگزار می‌کند. 


به گزارش آستان‌نیوز، مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در ادامه اجرای برنامه‌های متنوع و جذاب برای کودکان، برنامه باغ قصه‌ها: افسانه‌های نوروزی را از 5 تا 9 فروردین 1403 برای کودکان در این موقوفه روایت می‌کند.
این ویژه‌برنامه در قالب اجرای پنج روایت جذاب اعم از «نمایش سایه و عروسکی»، «آهوچره در شهر فرنگ»، «صندوق قصه‌ها و آیین‌های بهاری»، «بازی کلیله و دمنه» و «قصه‌گویی و چاپ قلمکار» میزبان کودکان و خانواده‌های فرهنگ‌دوست خواهد بود. 
علاقه‌مندان به منظور حضور در ویژه‌برنامه نوروزی کتابخانه و موزه ملی ملک برای کودکان می‌توانند از پنجم تا نهم فروردین 1403 از ساعت 10 تا 17 از این گنجینه تاریخی بازدید کنند. 
ویژه‌برنامه باغ قصه‌ها با محوریت افسانه‌های نوروزی با حضور گروه‌های کودک و نوجوان در بخش‌های موزه‌ای و همراهی و راهنمایی کارشناسان خبره اجرا می‌شود.
این خبر حاکی است باغ قصه‌ها، تور هدفمند بازدید و کارگاه آموزشی با محوریت قصه‌گویی و روایتگری به شمار می‌آید که کتابخانه و موزه ملی ملک در 10 سال گذشته، طراحی و به گونه‌ای منظم اجرا کرده است. این برنامه با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با ذخایر فرهنگی و تمدنی اسلامی- ایرانی تدوین شده است.
شایان ذکر است کتابخانه و موزه ملی ملک توسط حاج‌حسین آقا ملک، واقف بزرگ معاصر کشور در سال 1316 شمسی بر حرم مطهر رضوی وقف شده و در حال حاضر به نشانی تهران، میدان امام خمینی(ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق) آماده خدمات‌رسانی به اهل هنر و تاریخ است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه