مسلمانان نسبت به جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم غزه بی‌تفاوت نباشند 

آیت‌الله جنتی: 

مسلمانان نسبت به جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم غزه بی‌تفاوت نباشند 

دبیر شورای نگهبان گفت: هیچ مسلمانی نمی‌تواند نسبت به جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم غزه بی‌تفاوت باشد. 


به گزارش مهر، آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در ابتدای جلسه دیروز این شورا با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: ماه رمضان ماه میهمانی خدای مهربان، ماه پاکیزگی نفوس و ماه طهارت قلب‌هاست. اگر کسی حقیقت این ماه را درک کند، رفتارهای طبیعی او مانند نفس‌کشیدن عبادت محسوب می‌شود و در سیر الی‌الله به او کمک خواهد کرد. 
وی در ادامه بیان کرد: دعای چهل‌و‌چهارم کتاب گرانقدر صحیفه‌سجادیه که برای شب اول وارد شده است، به ما می‌آموزد چگونه قدرشناس ماه مبارک رمضان باشیم. دعای وداع با ماه رمضان نیز سرشار از عباراتی است که به معرفت ما نسبت به ارزش این ماه می‌افزاید. تدبر در این دعا در روزهای ابتدایی ماه رمضان، بی‌شک از حسرت‌های ما در روزهای پایانی آن خواهد کاست. 
آیت‌الله جنتی درباره وقوع سیل در استان سیستان‌وبلوچستان نیز گفت: این روزها هموطنانمان در آن استان با سختی‌ها و خسارات ناشی از سیل روبه‌رو هستند. البته دستگاه‌های مسئول در جهت یاری‌رسانی به مردم این استان در تلاش‌اند. از تلاش‌های صورت‌گرفته تشکر می‌کنیم و از مسئولان می‌خواهیم با سرعت‌بخشیدن به خدمات امدادی و تأمین نیازهای فوری ساکنان مناطق سیل‌زده، دغدغه‌های این مردم عزیز را در ایام ماه رمضان   کمتر کنند. 
دبیر شورای نگهبان همچنین افزود: امسال مسلمانان جهان در حالی وارد ماه مبارک رمضان شده‌اند که هر روز شاهد اخبار جنایات فجیع و غیرانسانی رژیم اشغالگر و غیرقانونی اسرائیل علیه مردم غزه هستیم که قلب هر انسان آزاده‌ای را می‌آزارد. بنا بر آموزه‌های دین مبین اسلام، هیچ مسلمانی نمی‌تواند نسبت به این ظلم آشکار بی‌تفاوت باشد و بی‌شک هر کسی در این زمینه به وظیفه انسانی و اسلامی خود عمل نکند در پیشگاه خداوند متعال سرافکنده خواهد  شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه