رکوردزنی جهانی نیروگاه اتمی بوشهر

رئیس سازمان انرژی اتمی برای ساخت دو نیروگاه تا هفت سال آینده اظهار امیدواری کرد

رکوردزنی جهانی نیروگاه اتمی بوشهر


رئیس سازمان انرژی اتمی از ثبت یک رکورد جهانی برای نیروگاه بوشهر در زمینه تولید انرژی و ایمنی خبر داد. محمد اسلامی روز گذشته در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۲ و در ارزیابی انجمن جهانی بهره‌برداران از نیروگاه‌های هسته‌ای (wano)، نیروگاه اتمی بوشهر در صدر جدول ارزیابی قرار گرفت زیرا بهترین عملکرد را داشته، گفت: ما از ۷ میلیارد کیلووات ساعت عبور کردیم که در مقایسه با سایر نیروگاه‌ها یک رکورد است. وی افزود: از لحاظ ایمنی، تمام الزامات، مقررات و موازین در این نیروگاه رعایت شده و به این درجه و مرتبه از شایستگی رسیده که در صدر جدول قرار گرفته است. 
رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به پرسش دیگری اظهار کرد: ساخت نیروگاه‌ها هفت سال زمان می‌خواهد و امید است تا پایان دولت چهاردهم دو نیروگاه را به نتیجه برسانیم. وی همچنین از پرتودهی محصولات کشاورزی برای نخستین بار خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی: افزایش قیمت بلیت به سال آینده موکول شد
وزیر راه و شهرسازی هم که در حیاط دولت با خبرنگاران سخن می‌گفت، درباره افزایش نرخ بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس گفت: یکی از تقاضاهای شبکه‌ حمل و نقلی افزایش قیمت‌ها در خصوص بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس است اما هنوز هیچ تصمیمی در این ارتباط گرفته نشده است و هر گونه افزایشی موکول به سال آینده خواهد بود و صرفاً افزایش سنواتی مرسوم که شبکه خدماتی کشور انجام می‌دهد را خواهیم داشت. ما هم باید منافع شرکت‌های حمل و نقل را در نظر بگیریم که به زیان نیفتند و هم منافع مردم را. ما به عنوان دولت سعی کرده‌ایم موضوع افزایش قیمت‌ها در سال ۱۴۰۲ را مدیریت کنیم و این کار انجام شد. بخشی از اختلالی که چند ماه پیش به ‌ویژه در بلیت‌ها به ‌وجود آمده بود منجر به کاهش عرضه بلیت شد اما سعی کردیم آن را مدیریت کنیم و در سال ۱۴۰۳ هم همین اتفاق خواهد افتاد.
مهرداد بذرپاش همچنین با اشاره به رشد ۵۵ درصدی حمل و نقل ترانزیتی کشور نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: این رکورد بی‌سابقه‌ است و نشان می‌دهد اقدام‌های دولت برای رشد ترانزیت به عنوان یکی از پایه‌های اصلی تولید ثروت برای کشور به نتیجه رسیده است. وی درخصوص ساخت راه روستایی هم با بیان اینکه هدف‌گذاری در این ارتباط ساخت 3هزار کیلومتر راه روستایی بود که ما از این عدد عبور کردیم و شاهد رشد ۲۰ درصدی نسبت به سال قبل هستیم، تصریح کرد: سال آینده نیز برای ساخت و بهسازی روستاها که یکی از نقاط هدف توسعه عمرانی دولت است، هدف‌گذاری بالاتری انجام داده‌ایم.
وزیر راه و شهرسازی افزود: در کنار توسعه زیرساخت‌ها، توسعه نرم‌افزارهای تردد آسان‌تر کالا و بار در مسیرهای مواصلاتی میان ایران و کشورهای همسایه هم رشد شتابانی گرفته است.

خبرنگار: خلیل‌خانه  

برچسب ها :
ارسال دیدگاه