دوست دارم قطعه‌ای برای امام رضا(ع) بخوانم

بنیامین بهادری در گفت‌وگو با قدس: 

دوست دارم قطعه‌ای برای امام رضا(ع) بخوانم

برنامه «پناه» با اجرای مصطفی امامی هر روز غروب پیش از لحظات عرفانی اذان مغرب تا پس از آن، با موضوع «مهر امام رضا(ع) برای همه» از حرم مطهر امام رضا(ع) به صورت زنده از شبکه2 سیما پخش می‌شود. «پناه» هر شب با حضور میهمانانی ویژه همراه با موضوعی از جنس مهربانی و روایت‌هایی شنیدنی از بازخوانی قصه میهمانان آقا علی بن موسی الرضا(ع) همراه مخاطبان است.


استاد سیدمحمد حسینی موحد، کاتب ضریح‌های مطهر امام حسین(ع) و امام رضا(ع) نشان این برنامه را طراحی کرده است. این برنامه به تهیه‌کنندگی حسام جمارانی، کارگردانی محمد خندان و با مشارکت آستان قدس رضوی در ۳۰ قسمت ۹۰ دقیقه‌ای، ساعت ۱۷ پخش می‌شود.
«پناه» در شب اولی که روی آنتن سیما رفت میزبان بنیامین بهادری؛ خواننده موسیقی پاپ کشورمان بود. قرائت اذان توسط بنیامین که یکی از بخش‌های برنامه بود، روی آنتن زنده خیلی مورد توجه قرار گرفت و در فضای مجازی وایرال شد. 

به نیت پدرم در حرم مطهر امام رضا(ع) اذان گفتم
بنیامین در ابتدای صحبت خود به اذان گفتن پدرش اشاره کرد و گفت: امشب من به اینجا آمده‌ام تا از طرف پدرم کاری بکنم. ایشان بسیار خوب اذان می‌گفت و شاید یکی از آرزوهایش این بود که بتواند در حرم امام رضا(ع) اذان بگوید برای همین دوست دارم امشب و در این لحظه این افتخار نصیب من شود و بتوانم به نیابت پدرم اذان بگویم. 
مصطفی امامی مجری برنامه «پناه» در پاسخ به درخواست بنیامین گفت: به نظرم توجه ویژه امام رضا(ع) است و اگر ایشان بخواهد قطعاً اتفاق می‌افتد و پدرت بسیار تو را دوست داشته چون از سمت اتاق فرمان اعلام شد این امکان فراهم است پس ما با شما تا دم اذان هستیم و نخستین افطار مردم ایران با اذان بنیامین در حرم امام رضا(ع) اتفاق می‌افتد و چه افتخاری از این بالاتر.
این خواننده محبوب پاپ در پاسخ به این پرسش مجری که چطور با وجود موفقیت‌ها و شهرت‌هایی که در موسیقی بدست آورده است، همچنان ارادت خود به امام رضا(ع) را حفظ کرده، بیان کرد: ما همه ناچاریم این مسیر را دنبال کنیم. من هم شاید روزی در مسیر دیگری بودم اما همیشه سعی کردم در زمینه کاری که فعالیت دارم، عملی که درست است را انجام بدهم. درباره صحبت‌هایی که درباره شکوه سلبریتی‌ها می‌شود، باید بگویم این‌ها در برابر عظمت و بزرگی حرم امام رضا(ع) یک شوخی است. هر خواننده‌ای با هر توانایی تلاش می‌کند در یک روز خاص تعدادی از آدم‌ها را دور هم در قالب کنسرت جمع کند اما دیگر فردایی وجود ندارد. چون حضور مردم به واسطه چند ساعت کنسرت است و پس از اتمام برنامه محل برگزاری اجرا را ترک می‌کنند و به خانه‌هایشان می‌روند اما ما در حرم مطهر امام رضا(ع) شاهد یک شکوه و عظمتی هستیم که حد و اندازه ندارد و مردمی که به حرم ایشان آمده‌اند اصلاً نیامده‌اند که بروند.

لطف امام رضا(ع) همیشه شامل حالم بوده است
بهادری درباره ارادتش به امام رضا(ع) این گونه گفت: امام رضا(ع) در نگاه من بسیار مهربان است و مهربانی او به قدری زیاد است که وقتی امروز قصد داشتم به برنامه شما بیایم، نشانه‌های فراوانی از جمله سخنرانی میرزا اسماعیل دولابی به دست من رسید و فهمیدم امام رضا(ع) تا این حد به من لطف داشته‌ است. لطف او به قدری زیاد است که همیشه با او سر و کار دارم. البته موقعیت‌هایی نیز پیش آمده که وقتی برخی آدم‌ها را می‌بینم، می‌ترسم درباره امام حسین(ع) و امام رضا(ع) حرف بزنم اما بعداً متوجه می‌شوم همین آدم‌ها امام حسینی‌تر از من هستند. اصولاً آدم‌ها خیلی با مفاهیم آسمانی حال خوبی دارند. شاید دوست نداشته باشند آن را اعلام عمومی کنند و کتمان می‌کنند اما باز هم در درون خود این دوستی با امام رضا(ع) و امام حسین(ع) را دارند.
قطعاً برای من نیز پیش آمده که به خاطر عدم شناخت و مشکلات دلخوری پیش آمده و حتی با خدا و یا امام رضا(ع) قهر کردم اما سعی کردم هیچ وقت صدایم را کسی جز خودشان نشنوند. 
بهادری در پاسخ به پرسش مصطفی امامی که اگر فرصت خادمی امام رضا(ع) را داشته باشی، کدام بخش را قبول می‌کنی، عنوان کرد: من دوست دارم حرم امام رضا(ع) را به همراه فرزندانم جارو بکشم. 
با نزدیک شدن به لحظات ملکوتی اذان مغرب تهران، بنیامین بهادری به نیابت از پدر مرحومش، اذان را در نخستین قسمت از برنامه تلویزیونی پناه قرائت کرد.   

دوست دارم قطعه‌ای برای امام رضا(ع) بخوانم
پس از اتمام برنامه پناه، بنیامین بهادری در یک گفت‌وگوی اختصاصی درباره حس قلبی‌اش به امام رضا(ع) و فعالیت‌هایی که انجام می‌دهد صحبت کرد.
این خواننده درباره لطفی که شامل حال او شد و حس و حالش از اذان گفتن در حرم امام رضا(ع) به خبرنگار ما گفت: از قبل فکرش را می‌کردم که این اتفاق در برنامه پناه بیفتد و معتقدم موضوعی که در ذهن باشد تبدیل به دعا و آرزو می‌شود. بیشتر درخواست‌هایی که از خدا داشتم اجابت شدند و برای اذانی که گفتم حس بسیار خوبی داشتم.
بنیامین بهادری با اشاره به اینکه در حال حاضر مشغول آماده‌سازی مجموعه کار صوتی است، افزود: این مجموعه صوتی یک کار سه ساعته بدون تکرار است. این کار صوتی حدود 52 مود دارد که در حال تغییر است و زحمت زیادی برای ساخت آن کشیده شده است. در واقع این کار یک شیوه جدید کنسرت است اما با این تفاوت که بلیت‌فروشی نداریم و میهمان‌ها را با کارت مخصوص دعوت می‌کنیم. لازم است بگویم کلید شروع این کار به دست امام رضا(ع) باز شد.  
بهادری همچنین گفت: دوست دارم در آینده قطعه‌ای برای امام رضا(ع) بخوانم. 
بهادری درباره حس قلبی خود به حضرت رضا(ع) گفت: حسم نسبت به ایشان قابل گفتن نیست اما اگر بخواهم در یک جمله توصیف کنم می‌گویم اگر امام رضا(ع) دستور بدهند، بمیرم، می‌میرم. 
وی در پاسخ به این پرسش که عشق و علاقه به خانواده چه تأثیری در پیشرفت کاری‌اش داشته، بیان کرد: شاید در ظاهر این طور باشد که خانواده دست و پا گیر هستند به خصوص برای سلبریتی‌ها اما معنویتی پشت این قضیه وجود دارد که منجر به پیشرفت می‌شود. امام حسین(ع) با علم به این موضوع که می‌داند کجا می‌رود، خانواده‌اش را همراه خود به کربلا برد و معتقد نبود آن‌ها دست و پا گیر هستند.

خبرنگار: محدثه رضایی

برچسب ها :
ارسال دیدگاه