اعلام ساعت کار چایخانه‌های حضرت رضاj در ماه رمضان و نوروز

اعلام ساعت کار چایخانه‌های حضرت رضاj در ماه رمضان و نوروز

ساعت کار پذیرایی از زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی در چایخانه‌های حضرت رضا(ع) در ماه مبارک رمضان و نوروز 1403 اعلام شد.  


​​​​​​​به گزارش آستان‌نیوز، رمضان ماه بهار قرآن و تمرین بندگی بار دیگر فرا رسیده است، از این رو چایخانه‌های حرم مطهر حضرت رضا(ع) در صحن‌های کوثر، غدیر، امام حسن مجتبی(ع) و باغ رضوان نیز با تغییراتی در ساعت کار خود نسبت به سایر ماه‌های سال پذیرای دلدادگان شمس‌الشموس(ع) هستند. در این راستا خدمت‌رسانی این چایخانه‌ها هر روز بعدازظهر پس از اقامه نماز مغرب و عشا در حرم مطهر رضوی آغاز می‌شود و تا یک ساعت پیش از اذان صبح ادامه می‌یابد. 
در حال حاضر خدمات پذیرایی در چایخانه‌های حضرت رضا(ع) به مناسبت آغاز این ماه پربرکت در دو شیفت از ساعت 18 تا 22 با مشارکت خادمیاران رضوی و از ساعت 22 تا حدود 5/3 بامداد با مشارکت موکب‌های خدمت‌رسان انجام می‌شود. 
چای، دمنوش و خرما از جمله اقلام ثابت پذیرایی چایخانه‌ها در ماه مبارک رمضان خواهد بود و با توجه به مناسبت‌ها و مشارکت موکب‌ها سایر اقلام متبرک نیز میان زائران و مجاوران در این چایخانه‌ها توزیع می‌شود. 
شایان ذکر است چایخانه‌های حضرت رضا(ع) در راستای میزبانی شایسته از زائران و مجاوران و ایجاد فضایی معنوی برای رفع خستگی آن‌ها در چهار نقطه از این حریم قدسی راه‌اندازی شده‌اند که زیر نظر معاونت خدمات زائران حرم مطهر رضوی فعالیت می‌کنند. تمامی وسایل و امکانات داخل این چایخانه‌‌ها نیز با مشارکت ناذران و خیران حرم مطهر رضوی تهیه شده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه