ماه رمضان فرصتی برای تقویت ایمان است

ماه رمضان فرصتی برای تقویت ایمان است

خطیب حرم مطهر رضوی گفت: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تقویت ایمان است.


به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید جعفر علم‌الهدی در ویژه‌برنامه تبلیغی مذهبی حرم مطهر رضوی که در رواق امام خمینی(ره) این آستان ملکوتی برگزار شد، با اشاره به آیه 35 سوره مائده بیان کرد: در این آیه شریفه برخی از عواملی که موجب فلاح و رستگاری ما می‌شود، معرفی شده است.
وی تصریح کرد: خداوند در این آیه شریفه سه دستورالعمل کلیدی برای رسیدن به سعادت ابدی به ما معرفی کرده که نخستین آن‌ها رعایت تقواست. تقوا شرط قبولی هر عملی است. کسی که صفحه دلش را از غیر خدا پاک کند، همه کارهایش را تنها برای خدا انجام دهد و در زندگی تقوا پیشه کند، نزد باری‌تعالی محبوب خواهد شد.
سخنران حرم مطهر رضوی بیان کرد: دومین راه رسیدن به سعادت دنیا و آخرت، داشتن وسیله‌ای است که ما را به خدا متصل کند. در روایات اسلامی از توسل به درگاه اهل‌بیت(ع) به عنوان وسیله‌ای برای رسیدن به مقام قرب الهی تعبیر شده است. نماز، روزه، حج‌ و دیگر اعمال عبادی از دیگر وسیله‌هایی است که ما را به خدا می‌رساند.
وی اضافه کرد: سومین عاملی که براساس این آیه شریفه موجب تقرب و نزدیکی ما به خداوند می‌شود، جهاد فی سبیل الله است. کسی که در راه خدا مجاهده کند به سعادت ابدی دست خواهد یافت.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه