جولان موشکی حزب‌الله

سنگین‌ترین حمله مقاومت لبنان به مواضع صهیونیست‌ها

جولان موشکی حزب‌الله

در ادامه زد و خورد پردامنه در شمال فلسطین اشغالی، مقاومت اسلامی لبنان روز گذشته با شلیک ۱۰۰ موشک در دو نوبت پیاپی، پایگاه‌های اسرائیل در مناطق اشغالی جولان را هدف قرار داد.


حزب‌الله با انتشار بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: در راستای حمایت از ملت مقاوم نوار غزه و همچنین در پاسخ به حملات دشمن به روستاها و منازل شهروندان در جنوب لبنان که آخرین آن حمله به شهر «بعلبک» و شهادت غیرنظامیان بود، مقر فرماندهی پدافند هوایی و موشکی دشمن در پایگاه «کیلع»، «راهب» و منطقه «یوآو» هدف حملات موشکی و توپخانه‌ای قرار گرفت. 
درگیری‌های مرزی میان مقاومت اسلامی لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر روندی تصاعدی داشته است. منابع عبری‌زبان اقدام اخیر را شدیدترین موج حملات موشکی به مرزهای شمالی از آغاز جنگ در غزه ارزیابی کرده‌اند. به گزارش الجزیره، پس از این حمله، آژیرهای خطر در چند منطقه در بلندی‌های اشغالی جولان سوریه و منطقه سهل الحوله واقع در الجلیل علیا به صدا درآمده است. خبرنگار این شبکه تأکید کرد شلیک ۱۰۰موشک در یک ساعت بسیار استثنایی است. در یکی از حملات به‌طور همزمان ۳۰موشک به سمت مواضع رژیم صهیونیستی در اصبع الجلیل شلیک و ۷۰موشک هم جولان اشغالی را هدف قرار داد.
نزدیکی این آتشباری به نیروگاه برق بادی، از سوی محافل صهیونیست، تهدیدی برای خاموشی گسترده در صورت جنگ واقعی در آینده تعبیر شده است. رئیس شورای الجلیل علیا پس از شلیک این تعداد موشک به شمال فلسطین اشغالی گفت: اسرائیل قدرت بازدارندگی خود را از دست داده است. 
حملات سنگین حزب‌الله به فلسطین اشغالی در حالی بود که دیروز، دبیرکل حزب‌الله در دیدار با خلیل الحیه، نایب رئیس جنبش حماس در نوار غزه و معاون یحیی سنوار، تازه‌ترین روند تحولات جنگ و مذاکرات آتش‌بس را بررسی کرد. پیگیری مذاکرات موجود برای رسیدن به آتش‌بس در غزه و تحقق شروط مقاومت در راستای خدمت به آرمان فلسطین و ملت این کشور از دیگر محورهای رایزنی در این گفت‌وگو بود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه