اوج استقامت در برابر اوج جنایت 

رهبر معظم انقلاب در «محفل انس با قرآن» وضعیت امروز جبهه مقاومت فلسطین در مقابله با دشمن صهیونیستی را تبیین کردند 

اوج استقامت در برابر اوج جنایت 

رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه قله استقامتی را که امروز در غزه شاهد هستیم، نتیجه فهم قرآن و عمل به آن است، فرمودند: به لطف و فضل الهی مقاومت، بینی صهیونیست‌ها را به خاک خواهد مالید. 


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای روز گذشته در «محفل انس با قرآن» که به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد، تلاوت قرآن را «هنر مقدس» خواندند و تأکید کردند: باید هدف اصلی از این کار بسیار باارزش، انتقال معنی و پیام قرآن به آحاد مردم و جامعه و زمینه‌سازی برای تدبر در قرآن باشد. 
ایشان با اظهار خرسندی از تعداد بالای قاریان جوانِ «صحیح‌خوان» و «خوشخوان» در کشور، رشد فزاینده قاریان جوان را از نعمت‌های بزرگ انقلاب اسلامی برشمردند و افزودند: قرآن یک هنر الهی و خدایی است و مهم‌ترین وظیفه قاری قرآن، انتقال معانی و «تصویرسازی‌های قرآن» در موضوعات مختلف به ذهن مستمعین است، بنابراین قاریان قرآن مصداق مُبلغین رسالت‌های الهی هستند و خود را نیز باید با شرایط یک مُبلغ رسالت‌های الهی تطبیق دهند. 
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه ضمن بیان چند توصیه تخصصی به قاریان قرآن، بر ضرورت گسترش و تکثیر «حَلَقات و جلسات قرآنی» در مساجد و منازل تأکید کردند و گفتند: در جلسات قرآنی باید به ترجمه و تفسیر قرآن نیز توجه ویژه شود تا زمینه ارتقای سطح معارف دینی جامعه به ‌وجود آید.
​​​​​​​
کمک به مردم غزه؛ تکلیف دینی دنیای اسلام
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به پخش تصاویری از غزه و تلاوت قرآن به ‌وسیله نوجوانان در غزه، خاطرنشان کردند: قله استقامتی که امروز در غزه شاهد هستیم، نتیجه فهم قرآن و عمل به آن است. ایشان شرایط غزه را از دو بُعد در «اوج» توصیف کردند و افزودند: امروز در غزه از یک طرف شاهد اوج جنایت و وحشی‌گری و ظلم هستیم و از طرف دیگر اوج ایستادگی و استقامت نیز مشاهده می‌شود. 
رهبر معظم انقلاب اسلامی جنایت‌های کم‌سابقه در غزه همچون کشتن کودکان و نوزادان از طریق گرسنگی و تشنگی را مفتضح‌کننده تمدن غرب خواندند و تأکید کردند: به ‌رغم آنکه صهیونیست‌ها از انواع سلاح‌ها و کمک‌های آمریکا و غرب برخوردار هستند اما با صبر بی‌نظیر مردم غزه و ایستادگی رزمندگان مقاومت تاکنون دشمن هیچ غلطی نتوانسته بکند و حدود 90درصد امکانات و توانایی‌های مقاومت محفوظ است. ایشان خاطرنشان کردند: به لطف و فضل الهی مقاومت، بینی صهیونیست‌ها را به خاک خواهد مالید.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای کمک به مردم غزه را تکلیف دینی دنیای اسلام برشمردند و گفتند: هر گونه کمک به دشمن صهیونیستی حرام قطعی و جنایت واقعی است و متأسفانه برخی دولت‌ها و کشورهای اسلامی این کار را انجام می‌دهند اما روزی پشیمان خواهند شد و ان‌شاءالله سزای این خیانت را خواهند دید. 
در ابتدای این مراسم تعدادی از قاریان به قرائت قرآن و اجرای همخوانی و «ابتهال» پرداختند. همچنین در این دیدار تصاویری از مقاومت مردم غزه به‌ خصوص کودکان و نوجوانان و تمسک آنان به قرآن پخش شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه