آزادی 124 زندانی در خراسان جنوبی

آزادی 124 زندانی در خراسان جنوبی

مدیر نمایندگی ستاد دیه خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون با کمک خیران و ستاد دیه ۱۲۴ زندانی جرایم غیرعمد از زندان‌های استان آزاد شدند. این افراد به خاطر جرایم غیرعمد و بدهی مالی همچون مهریه، نفقه  و دیه در زندان‌های استان به سر می‌بردند.


غلامرضا حسین‌پور در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به اینکه از این تعداد ۱۲۰ نفر مرد و چهار نفر زن بودند، اظهار کرد: مبلغ کل بدهی این زندانیان آزاد شده حدود هزار و ۵۲۷ میلیارد ریال بوده که از این مبلغ، هزار و ۸۸ میلیارد ریال شاکیان گذشت کردند.
وی با بیان اینکه ستاد دیه استان و کشور، صندوق تأمین خسارت‌های بدنی، کمیته امداد امام خمینی(ره) استان و سایر نهادها هم در تأمین این بدهی نقش داشته‌اند، گفت: اکنون ۵۲زندانی جرایم غیرعمد واجد شرایط در زندان‌های استان هستند که ۲۱ نفر بدهکار مالی، ۲۶ نفر برای مهریه و پنج نفر بدهی  نفقه دارند.
مدیر نمایندگی ستاد دیه خراسان جنوبی تأکید کرد: برای آزادی این تعداد زندانی جرایم غیرعمد ۱۹ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که همزمان با ولادت امام حسن مجتبی(ع) برگزاری جشن گلریزان پیش‌بینی شده و امیدواریم این رقم هم تأمین شود.
حسین‌پور با اشاره به فراهم شدن زمینه آزادی ۲۱ زندانی جرایم غیرعمد در آستانه نوروز و ماه مبارک رمضان گفت: در پانزدهمین جلسه هیئت امنای ستاد دیه استان ۲۱ پرونده با میزان بدهی ۱۲۴ میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریال مطرح شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه