آیین استقبال از ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی 

همزمان با آخرین شب ماه شعبان برگزار شد

آیین استقبال از ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی 

همزمان با آخرین شب ماه شعبان، آیین استقبال از ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی برگزار شد.


به گزارش آستان‌نیوز، در آستانه فرا رسیدن ماه رمضان؛ ماه نزول قرآن و ماه میهمانی بزرگ خداوند، آیین استقبال از این ماه پرخیر و برکت با شکوهی خاص در حرم مطهر رضوی برگزار شد. 
در این مراسم در ابتدا جمعی از نونهالان قرآنی مهدالرضا(ع) حرم مطهر رضوی با عنوان حاملان قرآن، مصحف شریف را در تشریفاتی باشکوه و پر از نورانیت و معنویت به صحنه آوردند و سپس گروه تواشیح نوجوانان آیاتی از کلام‌الله مجید را با صوتی زیبا و دلنشین تلاوت کردند که این جمع‌خوانی بارها با ذکر سلام و صلوات از سوی زائران حرم رضوی مورد تشویق قرار گرفت. 

آمادگی برای ورود به ماه میهمانی خدا
پس از اجرای برنامه حاملان قرآن و همخوانی نوجوانان رضوی، شرکت‌کنندگان در این مراسم باشکوه میهمان شعرخوانی و غزل‌سرایی شاعر آیینی اهل بیت(ع)؛ رضا رحیمی عنبران شدند. 
آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، امام جمعه شهر قم و تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) نیز در این مراسم به ایراد سخنرانی با موضوع فضیلت ماه مبارک رمضان پرداخت و بیان کرد: به فرموده نبی مکرم اسلام؛ حضرت محمد(ص) ماه رمضان برترین ماه‌هاست و انسان باید با لباس تقوا که بهترین لباس‌هاست وارد این ماه مبارک شود. 
وی تصریح کرد: در این ماه مؤمنان به ضیافت الهی دعوت شده‌اند. نفس‌های ما در این ماه تسبیح و خوب ما عبادت محسوب می‌شود بنابراین باید با آمادگی کامل وارد این ماه باعظمت شویم و برای کسب توفیق الهی، انجام طاعت خدا و ترک معصیت در این ماه دعا کنیم. 

دعا برای فرج امام زمان(عج) در ماه رمضان
امام جمعه قم افزود: برای انجام طاعت و ترک معصیت در ابتدا باید طاعت و معصیت را به درستی بشناسیم. در این صورت بهتر می‌توانیم عبادت کنیم. چه بسا فردی از روی جهل و عدم آگاهی معصیتی را برای جلب رضایت خداوند انجام دهد. 
وی ابراز کرد: یکی از اعمالی که بر انجام آن در ماه مبارک رمضان تأکید شده دعا و طلب خیر از خداوند است و بهترین دعا در این ایام دعا برای فرج امام زمان(عج) است. شایسته است هر روز از روزهای ماه مبارک رمضان به یاد امام زمان(عج) باشیم و کارهای خیر خود از جمله تلاوت قرآن و... را به نیت فرج آن حضرت انجام دهیم. 
نغمه‌خوانی زیبای سیدابراهیم قانع، ابتهال‌خوانی توسط جلیل اشرافی، اجرای تواشیح توسط گروه همخوانی گلدسته‌های حرم و مدیحه‌سرایی مداحان اهل بیت(ع)؛ مهدی رسولی و مهدی سروری از دیگر برنامه‌های آیین استقبال از ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی بود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه