میدان‌ دادن به بیگانگان امنیت‌آور نیست

رئیس جمهور در دیدار وزیر دفاع ارمنستان:

میدان‌ دادن به بیگانگان امنیت‌آور نیست


رئیس‌جمهور در دیدار وزیر دفاع ارمنستان و هیئت همراه گفت: میدان دادن به بیگانگان امنیت‌آور نیست و آرامش فقط با همکاری کشورهای منطقه تضمین خواهد شد.
به گزارش فارس، سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در دیدار آسورن پاپیکیان با تأکید بر اهتمام جمهوری اسلامی ایران نسبت به استقرار صلح، ثبات و امنیت در منطقه قفقاز، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر موضع ثابت خود مبنی بر نپذیرفتن هیچ‌گونه تغییری در مرزها و ژئوپلتیک منطقه، قاعده حاکم بر روابط میان کشورهای منطقه را احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی و عدم مداخله بیگانگان در امور منطقه می‌داند. رئیس جمهور با تأکید بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از هر اقدامی در راستای استقرار و تقویت صلح و ثبات در قفقاز، ابراز امیدواری کرد مذاکرات وزیر دفاع ارمنستان با همتای ایرانی خود، ارتقای هر چه بیشتر امنیت منطقه را 
در پی داشته باشد. دکتررئیسی با خوب توصیف کردن روابط جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان، همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف را در جهت توسعه روابط و ارتقای امنیت منطقه مؤثر و حائز اهمیت دانست. رئیس جمهور با تأکید بر اینکه تأمین امنیت منطقه صرفاً توسط کشورهای همین منطقه قابل تحقق است، افزود: میدان دادن به بیگانگان امنیت‌آور نخواهد بود و امنیت و آرامش فقط با همکاری کشورهای منطقه تضمین خواهد شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه