یار صادق انقلاب؛ تجلیل از نیم قرن خدمات مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی(ره)

شنبه ۱۹ اسفند ماه به همت آستان قدس رضوی در تالار قدس حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار می‌شود

یار صادق انقلاب؛ تجلیل از نیم قرن خدمات مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی(ره)

همزمان با ایام سالگرد ارتحال آیت‌الله واعظ طبسی(ره)، تولیت فقید آستان قدس رضوی، مراسم تجلیل از نیم قرن خدمات آن مرحوم برگزار می‌شود.


به گزارش آستان‌نیوز، این همایش شنبه ۱۹ اسفند به همت آستان قدس رضوی در تالار قدس حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار می‌شود و استادان برجسته حوزه و دانشگاه، تولیت‌های اعتاب مقدسه کشور و شخصیت‌های برجسته فرهنگی، سیاسی، لشکری و کشوری در آن حضور خواهند داشت.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجلال حسینی، دبیر همایش تجلیل از نیم قرن خدمات آیت‌الله واعظ طبسی، در این باره گفت: مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی(ره)، شخصیتی کم‌نظیر بودند که در دوران پهلوی برای پیروزی و حاکمیت نظام اسلامی در کنار همرزمان خود مجاهدانه تلاش کردند و پس از پیروزی انقلاب نیز با مدیریتی عالمانه و نگاهی افق‌مند برگرفته از اندیشه‌های امامین انقلاب در مسئولیتی که به ایشان سپرده شده بود، جهادگونه عمل کردند. 
وی با اشاره به اینکه تولیت فقید نگاه تمدنی به آینده آستان قدس رضوی داشت، تصریح کرد: مدیریت مجموعه بزرگی همچون آستان قدس رضوی که سیاست اصلی آن فرهنگی است ولی ابعاد اقتصادی، اجتماعی و سیاسی هم دارد، کار بزرگی است که آیت‌الله واعظ طبسی با ارائه یک الگوی مدیریتی جدید به خوبی از عهده آن برآمدند.
حسینی برگزاری نمایشگاه «یار صادق انقلاب» با محوریت روایتی کوتاه از نیم قرن خدمت مجاهدانه مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی را نیز از بخش‌های جنبی این همایش عنوان و اظهار کرد: در این نمایشگاه که در ورودی تالار قدس برپا خواهد شد، 37 قطعه تصویر و متن نوشته اکران می‌شود که برگ‌هایی از فصل‌های دفتر زندگی ایشان از جمله دوران طلبگی، آشنایی با امام راحل، فعالیت‌های سیاسی پیش از انقلاب، انتصاب ایشان به عنوان تولیت آستان قدس رضوی، خدمتگزاری در عرصه‌های مختلف از جمله بازسازی هویزه، ایجاد زیرساخت‌ها و ابنیه ملی و بین‌المللی و توسعه حرم مطهر رضوی به حدود یک میلیون مترمربع را شامل می‌شود. 
حسینی افزود: این نمایشگاه در قالب بنر در ابعاد بزرگ با عنوان «یار صادق انقلاب» روبه‌روی باغ رضوان نیز برپا شده است. 
وی همچنین به چاپ ویژه‌نامه «یارصادق» در روزنامه قدس اشاره کرد که پیرامون شخصیت و عملکرد تولیت فقید بوده و شامل مصاحبه با چهره‌های برجسته دینی، حوزوی، سیاسیون و قائم مقام‌های اسبق آستان قدس رضوی در دوران حضور ایشان بود. حسینی چاپ کتابچه با محور خدمات تولیت فقید در نیم قرن گذشته را از دیگر اقدام‌هایی برشمرد که در خصوص برگزاری مراسم به انجام رسیده است. 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه