جشن تکلیف ویژه دختران غرب آسیا در حرم مطهر رضوی برگزار شد

جشن تکلیف ویژه دختران غرب آسیا در حرم مطهر رضوی برگزار شد

همزمان با ایام خجسته ماه شعبان، به همت مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی، جشن تکلیف ویژه دختران غرب آسیا (عرب‌زبان) در حرم مطهر رضوی برگزار شد.


به گزارش آستان‌نیوز، این مراسم ۱۵اسفند با حضور 24دختر عرب‌زبان به همراه مادرانشان در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: هیچ چیز به اندازه واجبات نزد خداوند محبوب نیست. انسان در سیر به سوی خدای متعال باید همان‌گونه که خدای متعال بیان فرموده، حرکت کند. حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید محمد ذوالفقاری تصریح کرد: تقرب به خدا یعنی نزدیک شدن به مقام کمال و سعادت، چیزی که هدف خلقت همه انسان‌هاست و این مهم به وسیله انجام تکالیف الهی محقق می‌شود. وجود قابلیت‌های انسانی با رسیدن به مرز بلوغ و به تبع آن تشریع سن تکلیف، در حقیقت زمینه‌ساز رسیدن به اهداف متعالی خلقت است نه ظلم و به سختی انداختن بندگان.
مدیر زائران غیرایرانی در ادامه اظهار کرد: برگزاری جشن عبادت برای دختران به پررنگ‌تر و متجلی شدن اهمیت دستورات و احکام الهی کمک می‌کند، از همین رو برگزاری جشن تکلیف برای دختران ضمن آنکه سبب یادآوری تکالیف آنان در برابر دستورات پروردگار می‌شود، می‌تواند آغازی زیبا برای حرکت در مسیر بندگی و عبادت خداوند متعال باشد.
شایان ذکر است، اجرای مجری و تلاوت قرآن توسط یکی از دختران، اجرای سرود و سه نمایش، قرائت دعای فرج و اهدای هدایا از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه