استقلال نکونام شبیه بشکه باروت!

بیانیه عجیب و انصراف سرمربی از افشاگری علیه خطیر

استقلال نکونام شبیه بشکه باروت!

شکست استقلال در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی برابر مس رفسنجان سبب شد تنش‌ها در مجموعه استقلال به شکل ناباورانه‌ای اوج گیرد، تا جایی که مدیران باشگاه استقلال با انتشار بیانیه‌ای رسمی مدعی شدند کادر فنی همچنان مورد حمایت آن‌هاست.


دقایقی پس از انتشار این بیانیه نامه‌ای بدون تاریخ و امضا در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر احضار نکونام به کمیته انضباطی باشگاه استقلال منتشر شد که به وی هشدار داده شده بود که بابت حمله کلامی به معاون علی خطیر می بایست در جلسه کمیته انضباطی این باشگاه 
شرکت کند.
با شکل‌گیری این دو اتفاق جنجالی، تصمیم نکونام برای انجام مصاحبه در فرودگاه مهرآباد پس از بازگشت از کرمان بود، اما نزدیکان نکونام تلاش کردند مانع از این اتفاق شوند چون در صورت گفت‌وگوی نکونام با خبرنگاران جنجال بزرگ‌تری رقم می خورد و استقلال در آستانه شهرآورد با انبوهی از مشکلات حاشیه‌ای رو‌به‎رو می‌شد.
اما برخلاف نکونام که تصمیم به تداوم سکوت خود گرفت، منتقدان برای خطیر شمشیر کشیدند و مدعی شدند چرا و به چه علت باشگاه استقلال پس از عملکرد خوب و قابل قبول سرمربی خود در رقابت‌های لیگ برتر بلافاصله پس از شکست برابر مس رفسنجان با انتشار یک بیانیه‌ای غیر منتظره اوضاع را به سمت بحران هدایت کردند؟
دامنه انتقادها از خطیر به تلویزیون و رسانه ملی هم کشیده شد تا جایی که در برنامه فوتبال برتر و برخی برنامه‌های صبحگاهی تلویزیون رفتار مدیریت استقلال مورد نکوهش قرار گرفت تا جبهه‌گیری جدیدی علیه مدیرعامل استقلال شکل گیرد، پس از این اتفاقات پیشکسوتان شناخته شده باشگاه استقلال نیز با حمایت از نکونام انتشار بیانیه در حمایت از نکونام را غیرمنطقی دانستند.
مرور اتفاقات داخلی استقلال و کنکاش در حواشی پیرامون این باشگاه یک واقعیت عجیب را برملا می‌کند که نشان می‌دهد استقلال برخلاف صدرنشینی در رقابت‌های لیگ برتر در بحران غرق شده و اگر همین وضعیت تداوم داشته باشد، باید منتظر یک انفجار بزرگ در مجموعه تیمی این باشگاه باشیم. نزدیکان استقلال مدعی شدند هیچ یک از بازیکنان استقلال از وضعیت مدیریتی رضایت ندارند اما به واسطه صحبت‌های نکونام فعلاً کسی صحبت نمی‌کند، اما صبر بازیکنان استقلال لبریز شده و اگر این وضعیت در آستانه شهرآورد تداوم یابد، باید منتظر بود پس از شهرآورد پایتخت توفانی سهمگین در انتظار مدیرعامل و هیئت مدیره استقلال باشد.
گفته می‌شود برخی بازیکنان استقلال قصد داشتند شرایط داخلی تیم و عدم پرداخت مطالبات و بی‌توجهی‌های مدیریت باشگاه در قبال بازیکنان و کادر فنی را با هواداران در میان بگذارند تا تکلیف خیلی از مسائل روشن شود، اما پادرمیانی نکونام مانع از رسانه‌ای شدن این اتفاقات شده است؛ چون به اعتقاد کادرفنی بیان این مشکلات و معضلات نه تنها اوضاع را بهتر نمی‌کند، بلکه سبب می شود در آستانه شهرآورد پایتخت کار به مراتب سخت‌تر از قبل شود.
 حالا باید دید آیا مدیران استقلال با توجه به وضعیت داخلی تیم و در پیش بودن شهرآورد پایتخت برای حل مشکلات کنونی و آرام کردن فضای داخلی اردوی استقلال اقدامی خواهند کرد یا با بی‌توجهی به رفتار عجیب خود در قبال بازیکنان و کادر فنی ادامه خواهند داد تا اوضاع استقلال قمر در عقرب‌تر از وضعیت فعلی شود!

خبرنگار: سیناحسینی

برچسب ها :
ارسال دیدگاه