مرکز فرهنگی دفاع مقدس خراسان رضوی باید جزو پروژه‌های شهری قرار بگیرد

مرکز فرهنگی دفاع مقدس خراسان رضوی باید جزو پروژه‌های شهری قرار بگیرد

نشست مشترک «یعقوبعلی نظری» استاندار خراسان رضوی و سردار سرتیپ دوم پاسدار «حسینعلی یوسفعلی‌زاده» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خراسان رضوی در مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس ، استاندار خراسان رضوی گفت: برای تسریع در تکمیل پروژه در دست ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان باید شهرداری مشهد این پروژه را به عنوان یکی از پروژه‌های شهری تعریف کند و نسبت به تکمیل آن اهتمام داشته باشد.
نظری اظهار کرد: در حوزه عمرانی به منظور تکمیل پروژه در دست ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان باید با محوریت معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی، شورای اسلامی و شهرداری مشهد این مهم پیگیری شود.
وی گفت: با تقسیم کاری که صورت می‌گیرد تکمیل بناهای نیمه‌تمام، محوطه‌سازی، بهره‌برداری از تأسیسات فنی و همچنین تجهیز و بهره‌برداری از ساختمان‌های ساخته شده بر اساس یک زمانبندی فشرده باید در اولویت قرار بگیرد.
استاندار خراسان رضوی با تأکید بر اینکه شورای اسلامی شهر مشهد مطالبه‌گر و پیگیر تهاتر، مولدسازی و واگذاری اعتبارات مصوب باشد، ادامه داد: شهرداری مشهد مکلف است نسبت به فعال‌سازی کارگاه عمرانی و تکمیل محوطه‌سازی اقدام کند.
وی تصریح کرد: برای تسهیل در امور باید با محوریت معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی، فعال‌سازی هیئت مدیره مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان خراسان رضوی که شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر مشهد جزو اعضای آن هستند صورت بگیرد تا بر اساس زمانبندی مشخص مأموریت دنبال شود.
یوسفعلی‌زاده نیز در این نشست ابراز کرد: بحمدالله شورای اسلامی شهر مشهد در سه سال گذشته مصوبات شفافی را گذرانده است و به شهرداری مشهد ابلاغ شده اما عملیات عمرانی ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خرسان رضوی دو سال است که متوقف شده و برای رفع این مانع باید تدبیر لازم اندیشیده شود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خراسان رضوی بر حمایت و پشتیبانی مدیریت شهری از پروژه در دست ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان تا تکمیل آن تأکید کرد.
استاندار خراسان رضوی در این بازدید از ساختمان‌های اسناد و کتابخانه تخصصی دفاع مقدس استان، ساختمان مقاومت اسلامی و پروژه در دست ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خراسان رضوی بازدید کرد و در جریان آخرین اقدام‌های صورت گرفته در راستای تکمیل این پروژه قرار گرفت.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه