اجرای 32 طرح نوآورانه شرکت صنایع، معادن و عمران رضوی

اجرای 32 طرح نوآورانه شرکت صنایع، معادن و عمران رضوی

مدیرعامل شرکت صنایع، معادن و عمران رضوی از اجرای 32طرح در حوزه تحقیق، پژوهش و نوآوری توسط این شرکت در سال 1402 خبر داد.


مهدی قربانی در گفت‌وگو با آستان نیوز اظهار کرد: امسال 24پروژه تحقیقاتی توسط واحد تحقیق و توسعه شرکت انجام شد که می‌توان به طراحی سامانه مدیریت تعمیر و نگهداری بازارهای آستان قدس رضوی، طراحی بهینه قاب‌های خمشی بتن‌آرمه با استفاده از الگوریتم فرا ابتکاری، پیاده‌سازی مهندسی ارزش در کاربرد انرژی خورشیدی در تولید انرژی الکتریکی و پیاده‌سازی مهندسی ارزش در کاربرد بلوک هبلکس برای دیوارهای ساختمانی اشاره کرد.
وی گفت: افزون‌ بر این، هشت پروژه تحقیقاتی با مشارکت دانشگاه امام رضا(ع)، شرکت صنایع پیشرفته رضوی و چند شرکت‌ دانش‌بنیان در حال انجام بوده که از دو سال اخیر آغاز شده است.
قربانی با اشاره به انجام پنج طرح تحقیقاتی در آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت این شرکت خاطرنشان کرد: امسال موفق به طراحی و اجرای نوع جدیدی از بتن سبک شده‌ایم که این محصول از ویژگی‌هایی همچون چگالی پایین‌تر نسبت به بتن معمولی و مقاومت نسبی بالاتر نسبت به دیگر محصولات بتنی سبک برخوردار است. امسال طرح دیگری نیز اجرا شد که در قالب آن از پسماند کارخانه‌های سنگبری در فرایند تولید بتن سبک هوادار اتوکلاو شده برای کاهش اثرات نامطلوب زیست محیطی استفاده می‌شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه