بررسی آخرین وضعیت دریافت پایانکار صنعتی واحدهای محور غرب مشهد

در دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان صورت گرفت

بررسی آخرین وضعیت دریافت پایانکار صنعتی واحدهای محور غرب مشهد

در پنجاه و هفتمین جلسه دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان، موانع و مشکلات روند اجرایی و دریافت پایانکار صنعتی صنایع محور غرب مطرح شد و شهرداران مناطق 10 و 12  و مدیرکل  شهرسازی شهرداری مشهد از روند اجرای توافقات  هشت‌بندی صنایع محور غرب، گزارشی ارائه کردند.


علی‌اکبر لبافی رئیس این دبیرخانه اظهار کرد: موانع صدور پایانکار صنعتی در عرصه و اعیان برای صنایع محور غرب مشهد در جلسات پیشین دبیرخانه و صحن علنی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان مطرح و بررسی شد. دستگاه‌‌های اجرایی ذی‌نفع و نماینده فعالان اقتصادی استان در تمامی جلسات این موضوع حضور داشته و تمامی هشت بند توافقات صنایع محور غرب به تصویب و موافقت آنان رسیده است. براساس این توافق، بایستی برای صنایع مستقر در محور غرب پایانکار صنعتی در عرصه و اعیان صادر ‌شود، اما پس از گذشت سه سال از تصویب این توافق‌نامه، صدور پایانکار صنعتی برای صنایع محور غرب مشهد به طور کامل  اجرایی نشده و پرونده صنایع درخواست کننده باز مانده است. 

پرونده صنایع محور غرب به کمیسیون ماده 100 ارسال می‌شود
مدیر مرکز داوری اتاق بازرگانی مشهد نیز با اشاره به تاریخچه تدوین و تصویب توافق‌نامه  هشت‌بندی صنایع محور غرب، گفت: شهرداران مناطق ۱۰ و ۱۲ مسیری برای دریافت پایانکار صنعتی برای صنایع محور غرب ترسیم کرده‌اند و اقدامات لازم انجام شد، اما متأسفانه پرونده صنایع به کمیسیون ماده 100 ارسال و عوارض برای آنان تعیین شده است. همچنین پس از جلسه پیشین دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان، جلسات پرشماری با شهرداران مناطق 10 و 12 و معاونان آنان برگزار شد. از سویی، عوارض تعیین شده توسط کمیسیون ماده 100، چندین برابر جرایم ساخت‌وساز است.
علیرضا بنی‌هاشم با بیان اینکه روند تعیین شده برای دریافت پایانکار صنعتی باید اصلاح شود، ادامه داد: برخی از پرونده‌های ورود به محدوده شهری به کمیسیون ماده 5 ارسال شده که در هاله‌ای از ابهام و بلاتکلیف مانده است. به دلیل ابهامات پرشمار در روند دریافت پایانکار صنعتی، بسیاری از واحدهای صنعتی اقدامی برای دریافت پایانکار نمی‌کنند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه