بسیج امکانات در حمایت از اهالی سیستان‌وبلوچستان

وزیر کشور در سفر به مناطق سیل‌زده جنوب‌شرق کشور خبر داد

بسیج امکانات در حمایت از اهالی سیستان‌وبلوچستان

وزیر کشور با بیان اینکه نیروهای امدادی و خدمات رسان با تمام توان پای کار هستند، گفت: بیشتر مشکلات مردم در مناطق سیل زده در حوزه راه‌های ارتباطی است که دستگاه‌های مسئول مشغول بازگشایی راه‌ها هستند.


​​​​​​​به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از روابط عمومی استانداری، احمد وحیدی وزیر کشور شامگاه شنبه در جریان سفر به مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با شبکه افق درباره سیل اخیر شهرستان‌های چابهار و دشتیاری اظهار کرد: طی چند روز گذشته شاهد بارش نزولات آسمانی در جنوب سیستان و بلوچستان بودیم که این بارش‌ها در برخی مناطق به ۱۰۰ تا ۱۴۵ میلیمتر می‌رسید که البته این امر موجب ایجاد مشکلاتی برای مردم منطقه شد. وی افزود: برخی از روستاها در شهرستان‌های چابهار و دشتیاری دچار آب‌گرفتگی شدند که از ابتدای ساعات بارش، خدمت‌رسانی در منطقه آغاز شد. وحیدی تصریح کرد: خوشبختانه در سیل اخیر تلفات جانی نداشتیم، همچنین تخریب کامل منازل نیز صورت نگرفت، اما برخی از منازل دچار آب‌گرفتگی شدند که خدمت‌رسانی به آنان نیز ادامه دارد.
وی اذعان کرد: بیشتر مشکلات مردم در مناطق سیل زده در حوزه راه های ارتباطی است که دستگاه‌های مسئول مشغول بازگشایی راه‌‎ها هستند.
وزیر کشور تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی ادامه بارش‌ها در روز سه‌شنبه تدابیری برای کنترل روان‌آب‌ها صورت گرفته است.
وحیدی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی استان برنامه جامعی برای ذخیره بیشتر بارش‌ها پیش‌بینی شده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه