نسل‌کشی‌های پیاپی در سکوت رفقای متمدن غربی!

۱۵۰ شهید و حدود ۱۰۰۰ زخمی در جنایت جدید صهیونیست‌ها در حمله به جمعیت فلسطینیانی که منتظر دریافت کمک بودند

نسل‌کشی‌های پیاپی در سکوت رفقای متمدن غربی!

تصویر مرگ، آوار‌گی و کشتار مردم بی گناه فلسطین، توسط صهیونیست‌ها در سالیان متمادی، انگار دیگر به قابی عادی برای ما بدل شده است. در میان ناتوانی و سکوت کشورها و سازمان‌های جهانی و بی‌تفاوتی ما انسان‌های سرگشته غرق در فضای مجازی، ماشین کشتار اسرائیلی در فضای واقعی هر روز در حال رقم زدن فاجعه تازه‌ای است؛ کشت و کشتاری که گستردگی آن آدم را انگشت به دهان می‌گذارد. 


​​​​​​​جنایات اشغالگران در جنگ اخیر غزه البته به اوج خود رسیده و آن‌ها را بیش از پیش رسوا کرده است. اما پنجشنبه در 146 روز جنگ، اتفاقی افتاد که بی‌تفاوتی نسبت به آن خیانت در حق بشریت است؛ کشتار شهروندان بی‌گناه فلسطینی که تنها جرم آن‌ها این بود که در صف دریافت اندکی غذا ایستاده بودند، هلوکاست واقعی آن هم پیش چشم دنیای متمدن در قرن 21 است.

جنایتی فجیع‌تر از «المعمدانی»
روز پنجشنبه بود که رسانه‌ها ابعاد فاجعه را برملا کردند. میدان «النابلسی» شهر غزه شاهد واقعه بود. صدها تن که برای دریافت کمک اطراف تریلی‌های حاوی کمک‌های انسان‌دوستانه صف کشیده بودند، هدف شلیک تانک‌ها قرار گرفتند؛ رخدادی که بیش از 150 شهید و نزدیک به هزار زخمی بر جای گذاشت. 
«العالم» در شرح واقعه نوشت: در حالی که کودکان در بیمارستان‌ها به خاطر گرسنگی و سوء‌تغذیه در آستانه مرگ هستند، پدران و برادرانشان برای دریافت کمک‌ها به میدان النابلسی در خیایان الرشید غزه – که از پیش برای تحویل مواد غذایی تعیین شده بود - رفته بودند که رژیم صهیونیستی با هدف قرار دادن مردم جنایت هولناک دیگری را مرتکب شد. خبرنگار این رسانه، فاجعه میدان النابلسی در غزه را فجیع‌تر از جنایت المعمدانی توصیف کرد، با این تفاوت که رژیم صهیونیستی برای مردم در میدان النابلسی تله گذاشته بود؛ چون می‌دانست مردم برای دریافت کمک در این میدان جمع خواهند شد. 
وبگاه عرب48 هم در توصیف اتفاق نوشته است: گلوله‌های شلیک شده توسط اشغالگران به کامیون حامل کمک‌ها برخورد کرده است. مدیر بخش پرستاری بیمارستان الشفای غزه در گفت وگو با این رسانه گفت: صدها زخمی به بیمارستان منتقل شده‌اند که با وجود امکانات محدود، کادر درمانی و امدادی، تحت فشار شدیدی قرار دارند. او افزود: «چیزی که امروز شاهد هستیم، ما را یاد جنایت بیمارستان المعمدانی می‌اندازد». گفتنی است مهرماه گذشته قتل‌عام رخ داده در بیمارستان المعمدانی بر اثر حملات رژیم صهیونیستی، بزرگ‌‌ترین تلفات جانی و کشتار جمعی را رقم زد. هزاران فلسطینی آواره در حیاط بیمارستان مذکور با این فرض که در مکانی امن هستند پناه گرفته بودند؛ اما حملات موشکی اشغالگران آن‌ها را به خاک وخون کشید و فاجعه‌ای بزرگ رقم زد.
تصاویر منتشر شده از رخداد اخیر نشان می‌دهد کامیون‌هایی که کمک‌های بشردوستانه به شمال غزه منتقل کرده بودند، پس از حمله نظامیان صهیونیست به دلیل تعداد بالای شهدا و زخمی‌ها تبدیل به وسیله‌ای برای انتقال پیکرها شده‌اند. ویدئوهایی ناراحت‌کننده هم در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که افرادی را در حال حمل اجساد کشته‌شدگان بر گاری نشان می‌دهد.
این دومین‌بار در یک هفته اخیر است که جمعیت منتظر برای دریافت کمک در غزه، هدف قرار می‌گیرند، روز یکشنبه گذشته در همین مکان 22 تن به همین شکل به شهادت رسیدند، آن هم در شرایطی که گرسنگی و قحطی در غزه بیداد می‌کند. حمله به مردمی که برای دریافت غذا صف کشیده‌اند، در حالی است که آژانس «آنروا» روز گذشته در وبسایت خود گزارش داد میزان ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه در ماه جاری میلادی در مقایسه با ماه گذشته
 50 درصد کاهش یافته است. 

واکنش‌ها به فاجعه میدان النابلسی
جنایت تازه رژیم صهیونیستی، واکنش‌های بسیاری به دنبال داشته است. حماس و جنبش جهاد اسلامی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد این اقدام، گواهی روشن است بر اینکه اشغالگران با خیال راحت و جلو چشم جهانیان، به نسل‌کشی در غزه اقدام کرده‌اند. 
وزارت خارجه چین ضمن محکوم کردن رخداد اخیر اعلام کرد: غزه شاهد فاجعه بشری بی‌سابقه است و شورای امنیت سازمان ملل باید برای برقراری آتش‌بس فوری اقدام کند. «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه گفت: اولویت با توقف کشتار است، اعمال مجازات جمعی در حق فلسطینی‌ها در پاسخ به حمله هفتم اکتبر  باید متوقف شود. امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه با توجه به بمباران آوارگان فلسطینی در صف غذا اعلام کرد: ما نارضایتی عمیق خود را از تصاویری که از غزه بدست آمده و در آنجا غیرنظامیان توسط سربازان اسرائیلی هدف قرار گرفتند، ابراز می‌کنیم. «گوستاوو پترو»، رئیس جمهور کلمبیا هم با بیان اینکه این اقدام ما را به یاد هولوکاست می‌اندازد، در واکنش، تمامی معامله‌های خرید سلاح از 
رژیم صهیونیستی را تعلیق کرد. 
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا این اقدام را «قتل عامی جدید» و «کاملاً غیرقابل قبول» خواند و آن را محکوم کرد. اما دیده‌بان حقوق بشر اروپا مدیترانه در گزارشی تأکید کرد تحقیقات اولیه نشان می‌دهد آوارگان فلسطینی که در صف انتظار دریافت کمک‌های بشردوستانه در غرب غزه بودند، به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی کشته شدند. این سازمان اشاره کرد ارتش رژیم صهیونیستی می‌خواهد با پخش تصاویر هوایی تقطیع شده و ادعای اینکه این افراد بر اثر ازدحام جمعیت و زیرگرفته شدن توسط کامیون‌ها کشته شده‌اند، از پذیرش مسئولیت این جنایت وحشیانه طفره برود. این نهاد بین‌المللی می‌گوید صدای تیر‌های شلیک شده نشان می‌دهد از سلاح اتوماتیک 5/59 میلی متری است که ارتش رژیم صهیونیستی از آن استفاده می‌کند. 

کی بود کی بود، من نبودم!
اشغالگران که در ماجرای اخیر به‌شدت زیر فشار افکار عمومی جهانی قرار گرفته‌اند، با صحنه‌سازی در تلاش برای فریب افکار عمومی و توجیه این کشتار هستند. آن‌ها در واکنش ابتدایی، در فرافکنی آشکار و با هدف مبرا کردن خود، علت شهادت مردم را شلوغی زیاد و له شدن زیر دست و پا عنوان کردند! در ادامه و با افشای جزئیات ماجرا ارتش رژیم مدعی شد: «صدها فلسطینی هنگام دریافت کمک‌ها در شمال غزه به سربازان ما نزدیک شدند و نیروهای ما با احساس خطر به سمت آن‌ها تیراندازی کردند!»
پس از این سناریوسازی، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا هم در حمایت از اشغالگران وارد ماجرا شد. وی بی‌توجه به اتفاق رخ داده در گفت‌وگوی تلفنی با شیخ تمیم آل ثانی امیر قطر از نگرانی پیامدهای این واقعه بر احتمال فروپاشی مذاکرات آتش‌بس غزه گفت! بایدن پنجشنبه شب هم با هدف ایجاد شبهه در رخداد مذکور تأیید کرد ایالات متحده در حال راستی‌آزمایی «دو داستان متناقض» در مورد تیراندازی است.
با این حال باوجود فلسفه‌بافی رئیس جمهور ایالات متحده برای اثبات بی‌گناهی متحد اشغالگرش، وزیر دفاع وی روز پنجشنبه به‌طور ناخواسته پرده دیگری از جنون صهیونیست‌ها را بر ملا کرد. 
لوید آستین در جریان جلسه استماع کنگره اذعان کرد از روز ۷ اکتبر بیش از ۲۵ هزار زن و کودک در غزه بر اثر حملات اسرائیل کشته شده‌اند! آستین البته در ادامه با بیان اینکه آمریکا حدود 21هزار مهمات هدایت شونده دقیق از زمان آغاز جنگ علیه غزه به اسرائیل ارسال کرده است، گفت: آن‌ها باید تدابیر بیشتری را برای محافظت از غیرنظامیان در غزه اتخاذ کنند!

خبرنگار: جاوید

برچسب ها :
ارسال دیدگاه