انتخابِ عزت

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور گرم مردم در سرمای زمستان برگزار شد

انتخابِ عزت

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور گرم مردم در سرمای زمستان برگزار شد. در این انتخابات قرار است تکلیف ۲۹۰ نماینده کرسی پارلمان دوازدهم و ۸۸ کرسی مجلس خبرگان رهبری با رأی مستقیم مردم مشخص شود. 


به گزارش تسنیم، هادی طحان‌نظیف، سخنگوی شورای نگهبان گفت: امسال 230هزار ناظر مردمی شورای نگهبان، 62هزار ناظر کاندیداها و 800هزار نفر عوامل اجرایی بر صحت انتخابات نظارت داشتند و اگر تخلفی رخ داده باشد به ما اعلام می‌کنند. به‌جز از این عوامل، همه 80میلیون ایرانی می‌توانند از طریق سامانه «مردم‌ناظر» هر تخلفی را که دیدند با مستندات ارسال کنند تا بررسی شود. 
به گزارش ایرنا، برای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، هزارو۲۱۸ حوزه انتخابیه اصلی و فرعی و حدود ۵۹هزار شعبه اخذ رأی در سراسر کشور تعبیه شد که ۱۵هزار شعبه سیار و ۴۴هزار شعبه ثابت بودند. 
همچنین طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، فرایند رأی‌گیری در چهار حوزه انتخابیه قم، رشت، آبادان و ملایر به‌صورت الکترونیکی بود و برای این حوزه‌ها در مجموع ۱۰هزار صندوق الکترونیکی در نظر گرفته شد. 
گفتنی است بیش از ۳۵۰خبرنگار و عوامل خبری از ۱۶۰رسانه و ۲۰کشور جهان این دوره از انتخابات ایران را گزارش کردند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه