شهادت سرهنگ رضا زارعی در بانیاس 

شهادت سرهنگ رضا زارعی در بانیاس 

در پی تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی به روستایی در ساحل سوریه در روز جمعه سه نفر از جمله یک مستشار ایرانی به نام «رضا زارعی» شهید شدند.


روز گذشته سومین روز متوالی بود که صهیونیست‌ها به مواضع مختلف در سوریه حمله می‌کردند. به گزارش یورونیوز، سه انفجار شدید در هنگام طلوع آفتاب، مرکز شهر بانیاس در کنار دریای مدیترانه را لرزاند، هدف این حمله خانه‌ای بود که گروهی از اعضای مقاومت در آن حضور داشتند. از زمان شروع درگیری‌ها علیه دولت قانونی در سوریه در سال ۲۰۱۱، رژیم صهیونیستی صدها تجاوز هوایی به سوریه انجام داده است. این حملات عمدتاً غیرنظامیان و در پار‌ه‌ای موارد مواضع ارتش سوریه را هدف قرار داده است. حضور مستشاران کشورمان در سوریه که یکی از عوامل پیروزی مردم این کشور در تقابل با داعش بوده‌اند، همواره مایه نگرانی صهیونیست‌ها را نیز فراهم کرده است. همان‌طور که مقامات کشورمان بارها اعلام کرده‌اند، مستشاران ایرانی به‌عنوان مشاور به دعوت دمشق در سوریه مستقر شده‌اند.
حملات رژیم اشغالگراسرائیل به سوریه از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر افزایش یافته است. اگرچه مقامات حماس و ایران اعلام کرده‌اند کشورمان نقشی در عملیات طوفان‌الاقصی ندارد، اما صهیونیست‌ها بدون هیچ مدرکی تلاش دارند ایران را هم وارد جنگ کنند. اسرائیل به‌ندرت در مورد این حملات اظهارنظر می‌کند و روز گذشته هم درباره این تجاوز چیزی نگفت. از شروع جنگ سوریه در مارس ۲۰۱۱ به تحریک رژیم صهیونیستی و آمریکا براساس گزارش یورونیوز، بیش از نیم میلیون نفر جان خود را از دست داده‌اند و میلیون‌ها نفر هم آواره شده‌اند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه