تشدید نظارت‌های بهداشتی در ماه پایانی سال و ایام نوروز

تشدید نظارت‌های بهداشتی در ماه پایانی سال و ایام نوروز


​​​​​​​مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم ‌پزشکی مشهد با اشاره به تشدید نظارت‌های بهداشتی در ماه پایانی سال و ایام نوروز گفت: ٢۵٢ بازرس بهداشت محیط و بهداشت حرفه‌ای در سطح شهرستان مشهد و ۴۴١ بازرس در سطح حوزه زیر پوشش دانشگاه، با کنترل بهداشتی و بازدیدهای مستمر از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، محل‌های اسکان و مراکز اقامتی و کارگاه‌ها و کارخانه‌ها در راستای حفظ سلامت زائران و مجاوران خدمت می‌کنند.
فرشید وفا با بیان اینکه امسال طرح سلامت نوروزی به دلیل تقارن با ماه مبارک رمضان از ١۵ اسفند تا پایان ماه مبارک رمضان اجرایی می‌شود، اظهار کرد: در این طرح، تیم‌های بازرسی و نظارتی بهداشت محیط بر فعالیت مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، پایانه‌های مسافربری اعم از ریلی، زمینی، هوایی، رستوران‌ها، هتل‌ها و مجتمع‌های بین‌راهی، مساجد و اماکن مذهبی نظارت خواهند داشت.
وی خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان در بازه زمانی افطار تا سحر نیز بازرسی‌های بهداشتی همکاران در قالب تیم‌های سیار، ادامه خواهد داشت. کنترل غذا، آب و محیط مراکز تفریحی، تفرجگاهی، اقامتی و مراکز دارای نذورات و تجمعات در مراسم‌های افطار و سحر، تالارها و رستوران‌ها در این ایام توسط نیروهای بهداشتی دانشگاه بررسی می‌شود.
وی گفت: در این ایام، کنترل استخرها و مراکز تفریحی آبی و کنترل آب و یخ نیز در دستور کار بازرسان و تیم‌های بهداشتی قرار می‌گیرد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه