آماده‌باش خادمان رضوی برای خدمت‌ به زائران در روز برفی مشهد

آماده‌باش خادمان رضوی برای خدمت‌ به زائران در روز برفی مشهد

معاون خدمات زائرین آستان قدس رضوی گفت: با توجه به شرایط جوی ایجاد شده و بارش برف و سرمای شدید، خادمان و خدمتگزاران بارگاه منور رضوی در آماده‌باش کامل برای خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران قرار دارند.


به گزارش آستان‌نیوز، همزمان با موج سنگین بارش برف و سفیدپوش شدن مشهد مقدس، خادمان حرم مطهر رضوی با انجام برف‌روبی و پهن کردن فرش‌های پلاستیکی، امکانات لازم برای تشرف زائران را فراهم کرده‌اند.
محمد شبان، معاون خدمات زائرین آستان قدس رضوی در این باره اظهار کرد: با توجه به شرایط جوی ایجاد شده، بارش برف و سرمای شدید، خادمان و خدمتگزاران بارگاه منور رضوی در آماده‌باش کامل برای خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران در اماکن متبرکه قرار دارند و با توجه به همکاری و هم‌افزایی کامل نیروهای معاونت اماکن متبرکه رضوی و معاونت خدمات زائران، اقدام‌های لازم برنامه‌ریزی شده است. 
وی افزود: برای تسهیل تردد زائران محترم به‌خصوص سالمندان و توان‌یابان عزیز، تمامی صحن‌های حرم مطهر رضوی و مسیرهای تشرف به روضه‌ منوره امام رضا(ع) با کفپوش‌ پلاستیکی مفروش و آماده‌سازی شده است.
شبان ادامه داد: فضاهای رواق‌های اماکن متبرکه نیز مجهز به سیستم گرمایشی بوده و آماده میزبانی از میهمانان امام هشتم(ع) است. 
معاون خدمات زائرین آستان قدس رضوی ادامه داد: برف‌روبی مسیرهای تردد ویژه زائران حضرت رضا(ع) در اولویت ماست و با توجه به برف‌روبی مکانیزه، پس از اتمام بارش برف با ۱۱ دستگاه خاور و باب‌کت این آمادگی وجود دارد که برف‌روبی به صورت مکانیکی در صحن‌های مرکزی و پیرامونی انجام شود. 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه