شرح دعای ۲۵ صحیفه سجادیه با موضوع تربیت فرزند منتشر شد

شرح دعای ۲۵ صحیفه سجادیه با موضوع تربیت فرزند منتشر شد

کتاب «اصول تربیتی فرزند» در شرح دعای۲۵ صحیفه سجادیه اثر حجت‌الاسلام سید عباس موسوی مطلق در ۲۴۰ صفحه به زبانی ساده و روان توسط نشر بین‌الملل منتشر شد.


صحیفه سجادیه یکی از مهم‌ترین میراث مکتوب شیعه است که هر کدام از ادعیه آن دارای نکات آموزشی و کاربردی بسیاری است.  کتاب «اصول تربیتی فرزند» که به شرح دعای ۲۵ صحیفه سجادیه پرداخته، محصول بخش اول ستون ثابت در روزنامه عصر ایرانیان است که چندین سال است توسط حجت‌الاسلام سید عباس موسوی مطلق نوشته شده و پس از بازبینی توسط وی در اختیار محقق ارزشمند، حجت‌الاسلام روح‌الله عباسی و همکارانش قرار گرفت و بدین صورت تدوین و منتشر شد. ضمناً در ترجمه ادعیه و آیات این کتاب از ترجمه خطیب توانا حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین انصاریان استفاده شده است. درخواست منت‌گذاری خداوند، درخواست بقای فرزند، درخواست فرزند شایسته، درخواست خیر برای فرزندان، درخواست خیر به‌واسطه فرزندان و درخواست خیر برای خود و دیگران از مهم‌ترین موضوعات کلی این کتاب است که در پایان نیز متن و ترجمه این دعا به همراه منابع، فهرست آیات و روایات به‌صورت مستند آمده است.
این کتاب علاوه بر اینکه یک اثر علمی به همراه مستندات و منابع است یک اثر کاربردی عملی برای تربیت فرزند است که کار تربیت فرزند را برای والدین دغدغه‌مند تربیت دینی فرزند آسان کرده و کاملاً کاربردی به همراه راهکارهای عملی اصول تربیت فرزند است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه