خراسان شمالی آماده صادرات محصولات پتروشیمی به ترکمنستان

خراسان شمالی آماده صادرات محصولات پتروشیمی به ترکمنستان

استاندار خراسان شمالی گفت: پتروشیمی بجنورد سالانه حدود یک‌میلیون تن محصول تولید می‌کند و آماده صادرات به کشور همسایه و دوست ترکمنستان است.


محمدرضا حسین‌نژاد پنجشنبه شب در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی که با حضور استاندار آخال ترکمنستان در محل پتروشیمی خراسان در بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: پتروشیمی خراسان اوره، آمونیاک و ملامین تولید می‌کند و به بسیاری از کشورها صادرات دارد.
وی تصریح کرد: این واحد تولیدی به تازگی موفق به دریافت تندیس زرین و لوح تقدیر صادرکننده نمونه ملی شد و تنوع در بسته‌بندی و ارائه محصولات از شاخص‌های ارزیابی برای گزینش واحدهای نمونه صادرکننده در عرصه ملی بود.
استاندار خراسان شمالی ادامه داد: خراسان شمالی دارای اشتراکات فرهنگی و اجتماعی زیادی با کشور ترکمنستان است که این ظرفیت می‌تواند شرایط صادرات میان دو کشور را بیش از پیش گسترش دهد.
وی بیان کرد: امیدواریم این سفرها شرایط همکاری‌های بیشتر در زمینه‌های مختلف را با کشور ترکمنستان ایجاد کند. تعاملات خوبی در بیابان‌زدایی میان دو استان وجود دارد و با ساخت گذر مرزی باید شرایط دوستانه دو کشور تقویت شود.
روشن خوجه قلی‌یف استاندار آخال ترکمنستان نیز در بازدید از پتروشیمی خراسان در بجنورد گفت: روابط برادرانه با دولت همسایه ایران از زمان‌های قدیم وجود داشته و با توجه به اشتراکات عمیق فرهنگی میان دو ملت، باید تقویت شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه