ساخت واحدهای فراوری، راه حل جلوگیری از خام‌فروشی معادن

ساخت واحدهای فراوری، راه حل جلوگیری از خام‌فروشی معادن

فرماندار کوهسرخ گفت: راه‌اندازی واحدهای فراوری محصولات معدنی برای جلوگیری از خروج سنگ‌های معدنی به صورت خام ضروری است.


رضا رأفتی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه برای ساخت کارخانه‌هایی که بتوانند اشتغال پایدار در شهرستان ایجاد کنند جلسات متعددی در استانداری برگزار کرده‌ایم، بیان کرد: چون شهرستان تازه تأسیس هستیم از سوی مدیرکل شهرک‌های صنعتی استان قول مساعدت برای ساخت ناحیه صنعتی در شهرستان کوهسرخ داده شده است.
وی با اعلام اینکه تاکنون پیگیری‌های اداری در این خصوص صورت گرفته، تصریح کرد: در تلاش برای ایجاد اشتغال پایدار و رونق و آبادانی به خصوص در بخش صنعت و معدن هستیم.
فرماندار کوهسرخ راه‌اندازی واحدهای فراوری محصولات معدنی را برای جلوگیری از خروج سنگ‌های معدنی به صورت خام ضروری دانست و افزود: برای تعریض جاده‌های مواصلاتی شهرستان که از شهرستان نیشابور به کاشمر امتداد دارد، برنامه‌ریزی‌های متعددی داشته‌ایم.
رأفتی گفت: برای تعریض جاده‌ها از مدیر کل راه و شهرسازی و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درخواست بازدید از شهرستان را داریم.
وی گفت: با توجه به اینکه بخشی از اعتبارات مورد نیاز باید از محل استانی و ملی تأمین شود و از سویی چون کوهسرخ دارای بافت کوهستانی مختلفی است عملاً انجام عملیات عمرانی در سطح جاده‌ها نیازمند هزینه‌های هنگفتی است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه