فراهم شدن امکان تحصیل 75 دانش‌آموز روستای درابد در هنرستان

فراهم شدن امکان تحصیل 75 دانش‌آموز روستای درابد در هنرستان

صبح روز سه‌شنبه اول اسفند، معاون استاندار و فرماندار مشهد مقدس در مراسم افتتاح هنرستان 6کلاسه مریم در روستای درابد امام بیان کرد: در شهرستان مشهد تاکنون 200 کلاس افتتاح شده است یعنی لبان دانش‌آموزانی به خنده آشنا شده که سالیان سال با ازدحام و دشواری در حال تحصیل بودند.


در روستاهای ما هنرستان‌هایی افتتاح می‌شود که دانش‌آموزان ما نه تنها باسواد می‌شوند بلکه حرفه‌ای یاد می‌گیرند که پس از پایان تحصیلات به یک تخصص دسترسی دارند و این‌ها به برکت وجود خیران است.
محسن داوری ضمن تشکر از خیر مدرسه‌ساز اظهار کرد: امروز در روستای درابد امام هنرستانی افتتاح شد که دانش‌آموزان آن علاوه بر تحصیل علم و دانش، پس از پایان تحصیلات، یک حرفه و مهارت نیز کسب می‌کنند.
وی ضمن تشکر از مردم روستای درابد امام افزود: دلیل دشمنی استکبار با کشور ما دیگر تنها موشک و نفت نیست، بلکه به این دلیل است که کشور ما در رشد و توسعه است و مردانی بلندهمت در این مرز و بوم هستند که تحول‌آفرینی می‌کنند. مردم کشورمان در 11 اسفند ماه با حضور گسترده خود در انتخابات یک رویداد بزرگ و مشارکتی کم‌نظیر را رقم خواهند زد و همه وظیفه داریم نسبت به تشویق دیگران به انتخابات از همه توان خود استفاده کنیم. دانش‌آموزان این مدرسه با خود عهد ببندند که والدین خود را روز رأی‌گیری پای صندوق بیاورند. معلمان از نفوذ کلام خود استفاده کرده و مرم را به رأی‌گیری دعوت کنند.
فرماندار مشهد گفت: دیگر این اتفاق و نگاه سه‌شنبه‌های امید منحصر به استان ما نیست و در کشور صدا کرده و جرقه‌ای برای امیدآفرینی شده است. روزی خواهد رسید که دیگر مردم ما به ساخت مدرسه نیازی نخواهند داشت و مشکل استان برطرف شده است و بدانید با همتی که خیران و مردم ما دارند، آن روز نزدیک است.
 معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تبادکان نیز در این مراسم گفت: هنرستان دخترانه 6کلاسه مریم با استفاده از اعتبارات دولتی و مشارکت «جلیل اسعدی» خیر بزرگوار با 750 مترمربع زیربنا و با هزینه‌ای افزون بر 130 میلیارد ریال در روستای درابد امام ساخته شد که در ساخت آن اداره کل نوسازی 70درصد وخیر محترم 30درصد مشارکت داشتند. این هنرستان برای دانش‌آموزانی که به دنبال کسب مهارت در این استان بودند زمینه‌ساز رشد و پیشرفت خواهد شد. امروز 75 دانش‌آموز در سه رشته در این هنرستان به تحصیل می‌پردازند و در سال‌های آینده تعداد رشته‌های تحصیلی بیشتر خواهد شد.
محمدحسین عبدالهی افزود: از اوایل آبان سال جاری تاکنون، 12پروژه در تبادکان با 116 کلاس درس و با مجموع 148 میلیارد تومان افتتاح یا کلنگ‌زنی شد که این نشان از توجه بسیار خوب خیران و نیکوکاران مدرسه‌ساز دارد اما با توجه به مهاجرپذیر بودن و رشد جمعیت در تبادکان، همچنان نیاز به توجه بیشتر خیران مدرسه‌ساز داریم تا مشکلات کمبود فضای آموزشی در تبادکان برطرف شود. تبادکان با 160 هزار دانش‌آموز بزرگ‌ترین منطقه آموزشی در کشور است که تعداد دانش‌آموزان آن حتی از برخی استان‌های کشور نظیر سمنان بیشتر است.
داوری همچنین در مراسم افتتاح یک خانه بهداشت در ساغروان بیان کرد: 8هزار و 500 نفر از خدمات این مرکز بهداشت استفاده خواهند کرد. طبق تفاهمی که صورت گرفت، قرار بر این شد از پزشکان و پرستارانی که در نوبت عصر می‌توانند خدمت‌رسانی کنند استفاده و کمک گرفته شود تا این مرکز بهداشت به صورت مستمر بتواند به مردم خدمت کند.
بخشدار بخش مرکزی مشهد بیان کرد: علاوه بر سه‌شنبه‌های امید و افتتاح مدرسه و خانه بهداشت، در روزهای یکشنبه با حضور فرماندار مشهد مقدس جلسات قرارگاه آب برگزار می‌شود که به برکت همین جلسات، در تابستان گذشته با وجود خشکسالی‌ و کمبود، قطعی آب در شهرستان نداشتیم. در روزهای چهارشنبه نیز برنامه‌های انتخاباتی برای برگزاری پرشور این اتفاق مهم اجرا می‌شود. روزهای پنجشنبه نیز بحث نهضت ملی مسکن و واگذاری واحدها اتفاق می‌افتد.
حسن کاظمی افزود: در روستای ساغروان 5هزار و 500 نفر خدمات جامع سلامت دریافت می‌کنند که علاوه بر اهالی روستا که کارت بهداشت دارند، تعدادی از اتباع نیز حضور دارند.
وی ادامه داد: افزون بر 16هزار مترمربع آسفالت در این روستا انجام شده و تعویض خیابان نیز با اعتباری بیش از یک میلیارد تومان صورت گرفته است. ساماندهی جوی نهر گناباد، زیرسازی جداول، تجهیز سالن ورزشی و راه‌اندازی ایستگاه حمل و نقل از دیگر اقدام‌های انجام شده در این روستاست. بیش از 200 نفر از اهالی نیز متقاضی نهضت ملی مسکن هستند.

خبرنگار: مودی

برچسب ها :
ارسال دیدگاه