تخصیص 55 میلیارد ریال برای ساماندهی معتادان متجاهر

در خراسان‌ شمالی

تخصیص 55 میلیارد ریال برای ساماندهی معتادان متجاهر

مدیر کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: ۵۵ میلیارد ریال اعتبار در سال جاری برای ساماندهی معتادان متجاهر در استان تخصیص یافت که نسبت به پارسال بیش از دو برابر افزایش را نشان می‌دهد.


محسن توحیدی مقدم در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: سال گذشته برای ساماندهی معتادان متجاهر استان ۲۰ میلیارد ریال و در سال ۱۴۰۰ نیز ۱۲ میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.
وی افزود: معتادان متجاهر در قالب طرح‌های گوناگون امنیت اجتماعی با همکاری دستگاه‌های اجرایی و انتظامی از سطح شهرهای استان جمع‌آوری و پس از غربالگری در مراکز ترک اعتیاد ماده ۱۶ و تبصره ۲ ماده ۱۵ نگهداری می‌شوند. اکنون دو مرکز ماده ۱۶ ترک اعتیاد در شهرهای بجنورد و شیروان با ۲۵۰نفر ظرفیت فعال است.
توحیدی مقدم گفت: هفت مرکز ترک اعتیاد در دو سال گذشته در استان راه‌اندازی شده که مهم‌ترین آن‌ها مرکز گذری و توانمندسازی صیانت از بهبودیافتگان در بجنورد، مرکز معتادان متجاهر در شیروان و مرکز ترک اعتیاد بانوان در بجنورد و اسفراین است.
مدیر کل بهزیستی خراسان شمالی با بیان اینکه پیشگیری از اعتیاد در اولویت برنامه‌های این سازمان حمایتی است، افزود: هزینه‌های پیشگیری بسیار کمتر از هزینه‌های درمان است و باید در این زمینه فعالیت بیشتری انجام داد. خط ملی اعتیاد(۰۹۶۲۸) در سال 1388 توسط بهزیستی کشور در راستای آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی راه‌اندازی شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه