پروژه‌های عمرانی براساس برنامه‌ زمان‌بندی تکمیل و بهره‌برداری شوند

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد:

پروژه‌های عمرانی براساس برنامه‌ زمان‌بندی تکمیل و بهره‌برداری شوند

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: امیدواریم با استمرار پیگیری‌های شورای شهر، شاهد پیشرفت و بهره‌برداری به موقع پروژه‌های عمرانی مختلف سطح شهر باشیم.


حسن موحدیان در آغاز یکصد و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، ضمن تبریک حلول ماه شعبان اظهار کرد: حضور و مشارکت مردم در راهپیمایی 22 بهمن، نسبت به سال‌های گذشته و برآوردهای صورت گرفته، بسیار متفاوت و پرشور بود که نشان می‌دهد هرچقدر کشورهای مستکبر به مردم ایران فشار مضاعف وارد کنند، همچنان مقاومت خواهند کرد.
وی در ادامه تصریح کرد: در یک هفته اخیر، شاهد جلسات فشرده اعضای شورای شهر، در دو نوبت صبح و عصر برای بررسی اصلاح بودجه سال ۱۴۰۲ و کلیات بودجه ۱۴۰۳ شهرداری بودیم. امیدواریم بتوانیم تا پایان سال، شاهد جمع‌‎بندی این موارد باشیم.
همچنین در این نشست عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شهردار به تذکرات شورا بی‌توجه است و اگر این روند ادامه داشته باشد وارد مرحله طرح سؤال می‌شویم. یک مطلب را چند مرتبه باید به شهردار تذکر دهیم تا مؤثر واقع شود؟
مجید دبیریان با بیان اینکه پنج مرتبه درخصوص تعیین‌تکلیف سازمان‌های اتوبوسرانی و تاکسیرانی در جلسه شورا به شهردار تذکر داده است خطاب به وی گفت: این سازمان‌ها ۱۰ ماه است بدون متولی هستند اما یا متوجه اهمیت موضوع نیستید یا قدرت انتخاب ندارید که نتیجه این بی‌توجهی‌ها و انتصابات غلط، تجمعات است.
هاشم دائمی دیگر عضو شورا نیز گفت: تذکرهای ارائه شده از سوی اعضای شورا به شهرداری فقط شنیده می‌شود اما پیگیری در این خصوص صورت نمی‌گیرد.
حمیدرضا مداح یک جانباز قطع نخاعی هم در این نشست گفت: وضعیت مناسب‌سازی شهر مشهد برای جانبازان به هیچ عنوان قابل قبول نیست و دسترسی برای اقشار جانباز و معلول مناسب نیست. حضور مسئولان در آسایشگاه جانبازان مشهد با دوربین و تبلیغات برای ما آزاردهنده است اما از مسئولی که با دل خود به ملاقات می‌آید استقبال می‌کنیم.
سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس نیز به تشریح مصوبات یکصد و پنجمین جلسه علنی شورای شهر مشهد پرداخت و گفت: در ابتدای این جلسه، طرح اعضای شورای اسلامی شهر و نظریه کمیسیون‌های تخصصی شورا درخصوص الزام شهرداری به انجام مطالعات امکان‌سنجی و اولویت‌سنجی احداث خط ریلی به منظور ایجاد دسترسی آرامگاه فردوسی به خطوط ریلی شهر از مسیر خط 3 و بولوار توس به تصویب رسید.
موسی‌الرضا حاجی‌بگلو افزود: همچنین با عنایت به تصویب نامه هیئت وزیران درخصوص اجازه به شرکت بازآفرینی شهری ایران مبنی بر مشارکت مدنی در قالب شرکت طرح ساماندهی و توانمندسازی محلات حاشیه‌ای شهید باهنر و شهید رجایی مشهد با مشارکت شهرداری، اساسنامه این شرکت در شورای شهر مشهد تصویب شد. لایحه متمم قرارداد سرمایه‌گذاری باغ مشهد در قالب پروژه بوتیک هتل هم به تصویب رسید.
یکصد و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس میزبان تعدادی از جانبازان سرافراز میهن اسلامی بود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه