زمینه صادرات مرغ و تخم‌مرغ از خراسان جنوبی فراهم شد

زمینه صادرات مرغ و تخم‌مرغ از خراسان جنوبی فراهم شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: با توجه به افزایش دو برابری تولید مرغ و تخم‌‌مرغ در استان، زمینه صادرات این محصولات به کشور افغانستان فراهم شده است.


به گزارش ایرنا، مهدی جعفری در نشست کارگروه توسعه صادرات و شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان که به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی برگزار شد، افزود: نیاز داخل استان و کشور به مرغ و تخم‌مرغ تأمین شده و هیچ‌گونه کمبودی اعلام نشده است.
وی با بیان اینکه اولویت توزیع مرغ و تخم‌‌مرغ تأمین نیاز داخلی است، اظهار کرد: میزان تولید مرغ گرم امسال افزایش یافته، از این رو اجازه صادرات این کالاها داده شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از دریافت مجوز واردات شتر به استان نیز خبر داد و گفت: در قالب این مجوز ۱۰هزار نفر شتر زنده وارد خواهد شد تا برای تأمین گوشت قرمز در اختیار دامداران استان قرار گیرد.
همچنین مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی در این نشست گفت: مجموع صادرات از طریق گمرکات خروجی در ۱۰ ماه امسال ۵۳۷ میلیون دلار به وزن حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار تن بوده که از لحاظ وزنی ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
محمد کوه‌گرد افزود: میزان صادرات مربوط به محصولات تولیدی استان نیز در این مدت ۱۵۱میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۲درصد رشد داشته است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه